Како да купите градинарска барака?

Градинарска барака, малку скриена меѓу дрвјата, е прекрасна. Може да послужи како прибежиште за најмалото семејство, како просторија за алат, па дури и како место каде што можете да се одморите без никој да ве вознемирува.

Затоа е можност повеќе да уживате во местото, а најдоброто нешто е што можете да го направите тоа без да потрошите многу пари. Дали сакате да знаете кои се моделите со добра вредност за парите?

ГАРДЕБРУК® барака...
276 прегледи
ГАРДЕБРУК® барака...
 • ПОВЕЌЕ НАРАЧКА - Надворешната барака од брендот Gardebruck ќе ви даде можност да ја организирате вашата градина и да ги заштитите вашите алатки и предмети што не се вклопуваат во домот.
 • ИДЕАЛНА ЗАШТИТА - Во бараката од метал од галванизиран челик отпорен на временски услови, вашите градинарски алати се совршено заштитени од лоши временски услови и нечистотија.
 • СОВРШЕНО СКЛАДИРАЊЕ - Чувајте ја вашата количка, скара, градинарска опрема, алати и многу други предмети суви и безбедни во шупата во градината Гардебрук. Со дополнителните 4 куки, можете лесно да ги обесувате вашите градинарски алат, како што се лопати, гребла, жици итн. до 15 кг.
Кетер Сио Миди -Шед...
7.478 прегледи
Кетер Сио Миди -Шед...
 • Надворешна барака за складирање со двојна врата и имитиран дрвен преклопен капак
 • Капацитет 800 l
 • Материјал, инјектиран полипропилен
Продажба
Васаби градинарска барака...
436 прегледи
Васаби градинарска барака...
 • ГОЛЕМ СКЛАДЕН ПРОСТОР: Уживајте во дарежлив внатрешен простор во оваа барака, совршен за складирање на сè што ви треба на организиран и безбеден начин. Препорачуваме склопување на цврста основа која делува како под. Оптимизирајте го вашиот простор до максимум со ова практично и разноврсно решение
 • СВЕТНИК СО ПРИРОДНА СВЕТЛИНА: Има цврст поликарбонат прозорец во горниот дел на бараката за да обезбеди влез на сончева светлина и да даде модерна и елегантна естетика на вашата барака и вашата градина. Материјалот за светларник обезбедува сила и цврстина
 • 10 ГОДИНА ГАРАНЦИЈА ОД КОРОЗИЈА: Благодарение на неговата отпорна и специјално обработена структура изработена од цинк-обложен челик и поцинкуван лим, можеме да обезбедиме долготрајна заштита од корозија. Ова ја гарантира неговата издржливост и отпорност, што го прави идеална опција за надворешна употреба.
Метална барака за...
199 прегледи
Метална барака за...
 • Тапа и бела метална барака - надворешни димензии (од крај до крај) 1,91 x 2,77 x 2,02 m - вклучен комплет за закотвување за бетон
 • Испорака само во Шпанија и Балеарските Острови (освен Форментера)
 • Испорака на ниво на улица.
Аутсуни Бут ...
36 прегледи
Аутсуни Бут ...
 • УНАПРЕДНА: Оваа градинарска барака на отворено е идеална како простор за складирање на вашите градинарски алат, косилка или за чување велосипед или мал мебел на отворено
 • ЦРТНА СТРУКТУРА: Оваа надворешна барака за алати е изработена од галванизиран челик, отпорна на временски услови и 'рѓа, за да се обезбеди долг работен век
 • КОСЕН КРОВ: Дизајнот на закосениот покрив го фаворизира одводнувањето на дождовницата, за да се избегне стагнација што може да ја оштети структурата и внатрешната содржина на надворешната градинарска барака.

Избор на најдобри модели

Да се ​​направи агол е рустично и убаво во градината е многу лесно со барака. Бидејќи е изработен од отпорни материјали, понекогаш имитирајќи дрво, тој може совршено да се комбинира со останатите елементи во областа. Но, за ова е важно добро да се избере моделот:

Хогар од Окору

Оваа прекрасна градинарска барака е метална, обоена во зелена боја. Има отвори за проветрување, така што воздухот се обновува и внатрешноста е добро проветрена, и двојна лизгачка врата што ќе биде многу лесно да се отвори и затвори.

Структурата е изработена од галванизиран челик, а нејзините надворешни димензии се како што следува: 201х121х176 сантиметри. Зафаќа површина од 2,43 квадратни метри, и не му треба одржување. Тешко е 51 килограм.

ХОМКОМ

Ако она што ви треба е градинарска барака за вашите алатки, ви го препорачуваме овој модел што е направен со дрво од ела, што е еден од оние што најдобро ги издржува лошите временски услови, како и сончевото зрачење. Покрај тоа, тој е третиран со водоотпорна боја, со која нејзината издржливост е повеќе од сигурна.

Има двојна врата со метални рачки, а внатре има неколку прегради за да можете да ги одржувате организираните предмети. Димензиите што се собрани еднаш се 75х140х160 сантиметри, а тежи вкупно 22 килограми.

Олупана градина барака

Оваа градинарска барака од типот на шупа е изработена од лакиран челичен лим, кој е многу издржлив и добро издржува на влага, сончева светлина и прашина. Има четири прозорци за вентилација за да може да се обнови воздухот и лизгачка врата во која можете да ставите катанец.

Вкупните димензии се 277х191х192 сантиметри, а има тежина од 72 килограми.

Фактор Кетер

Тоа е прекрасна куќа што можете да ја имате и надвор и внатре, на пример, гаража. Има под, двојна врата, прозорец низ кој влегува светлина, па дури и олук благодарение на кој можете да соберете вода (секако доколку ја имате во градината или во патио).

Изработена е од отпорна кафеава и беж пластика која имитира дрво. Димензиите се 178х114х208 сантиметри, а тежи 50,30 килограми.

LИВОТ ВРЕМЕ 60057

Тоа е издржлива барака од пластика, со двојна врата и подот што не се лизга. Има и двокрилен покрив со светларник, а во внатрешноста има две аголни полици и широк централен, сите се прилагодливи. Внатрешната структура е изработена од многу отпорен галванизиран челик кој е покриен со двоен слој од полиетилен, што е многу отпорен на ултравиолетово зрачење.

Ако зборуваме за неговите димензии, тие се 215х65х78 сантиметри, а тежи вкупно 142 килограми. Потребни се тројца возрасни за неговото склопување.

Нашиот врвен 1

Дали сакате да знаете која градинарска шупа би ја одбрале ако треба да купиме? Па, тоа не е многу тешко, бидејќи би барале таков што е убав, практичен и отпорен. Односно, вакво нешто:

Добрите

 • Тоа е куќа направена од борово дрво, многу отпорна на текот на времето.
 • Има двојна врата која е засилена со шарки и заклучување.
 • Покривот е фронтон, изработен од дрвени панели и покриен со асфалтна ткаенина. Исто така, го штити ентериерот од ниски температури.
 • Лесно е да се собере.
 • Идеално за складирање на алатки.
 • Зафаќа површина од 2,66 квадратни метри, така што може да се има во градини или патио. Димензиите се 196x136x218 сантиметри.

Contras

 • Дрвото е нетретирано, и иако е многу отпорно, нема да боли да се изврши некаков третман со масло од дрво.
 • Ако сакате куќата да работи за нешто повеќе отколку да чувате предмети, на пример, ако сакате да биде еден вид куќа во која ќе можете да престојувате долго време, или да читате или да правите други работи, без сомнение димензиите не се соодветни .
 • Цената може да биде висока во споредба со другите модели.

Водич за купување градинарска барака

Градинарската барака е идеална за складирање на алатки

Ако купите градинарска барака, но не сте сигурни која, еве неколку совети:

Големина

Пред да купите, дури и пред да започнете да барате, важно е да ја пресметате површината каде што сакате да ја имате. За да го направите ова, земете лента и измерете ги страните, па со овие податоци можете да изберете оној што навистина одговара во вашата градина.

материјал

Штандовите се изработени од метал, пластика или дрво. Првите два материјали се несомнено најотпорни на влага, но наместо тоа ако живеете во многу жешка област и куќата е на полно сонце тие ќе станат стаклена градина И нема да можете да бидете внатре

Оние што се направени од дрво се рустични и иако им требаат третмани за да ги задржат убави, во топлите области тие се најпрепорачани; во топли или ладни, препорачуваме да се одлучите за метална или пластична.

цена

Цената ќе зависи многу од големината и материјалот на штандот. Металните обично се многу поевтини од дрвените, бидејќи на пример е можно да се добие оној што зафаќа површина од 4 квадратни метри за помалку од 300 евра; но наместо тоа, дрвена што ја зафаќа истата површина ќе чини повеќе од двојно. Затоа, пред да одлучите за едниот или за другиот, не двоумете се да ги споредите нивните карактеристики.

Каде да купите градинарска барака?

Градинарската барака може да се купи на различни места

Ако сакате да знаете каде да купите, можете да го направите од кое било од овие места:

Амазон

На Амазон тие имаат прилично широк каталог на градинарски шупи: ги имате од дрво, метал ... Купувањето овде е едноставно: го избирате оној што најдобро одговара на вашите потреби засновано на вашите преференции, но исто така можете да го направите тоа земајќи го предвид мислењето на другите купувачи. Потоа, само треба да платите и да почекате да го добиете во вашиот дом.

Брикодепот

Во Брикодепот можно е да се најдат штандови, особено метални, по атрактивни цени. Но, има некои недостатоци: на пример, иако можете да ги купите директно во нивната продавница и да чекате да бидат доставени до вашиот дом, не е можно да се знае што мислат другите купувачи бидејќи нема опција да остават рејтинг. Ова го прави купувањето малку случајно на крајот.

Брикомарт

Во Брикомарт понекогаш не е можно да се купат градинарски шупи, како што не ги имаат секогаш. Ниту ги има преку Интернет, но мора да одите лично во физичка продавница за да изберете која ве интересира најмногу.

пресекот

Во Карфур, и во нејзините трговски центри и во својата онлајн продавница, ќе најдете широк каталог на градинарски шупи. Во нејзината е-трговија дури можете да добиете идеја за тоа што мислат луѓето, бидејќи има систем за рангирање на starвезди. По плаќањето, доколку е во физичка продавница, имате можност да побарате да му биде доставена до вашиот дом, иако тоа ја зголемува цената.

Икеа

Во икеа ретко се случува тие да продаваат градинарски шупи, но секогаш имате можност да побарате да видите дали имаат. Значи, ако одите во продавница, проверете со менаџерот.

Лерој Мерлин

На Лерој Мерлин ќе најдете многу видови градинарски шупи: метал, дрво, композит. Тие имаат различни големини и цени, меѓу кои можете да го изберете оној што ве интересира најмногу врз основа на рејтингот на другите луѓе, бидејќи има систем за рангирање на starвезди. Покрај тоа, можно е и купување преку Интернет.

Дали ја најдовте вашата омилена барака за градини?