Лесни совети за украсување на терасата

Декорација на тераса

Украсете тераса Може да биде голем напор, но не е секогаш така.Ако го земеме предвид стилот што сакаме да го постигнеме, ќе заштедиме време и пари бидејќи предметите и растенијата што ќе ни бидат потребни ќе зависат од тоа.

Едноставна декорација е онаа на англиски стил бидејќи не е потребна голема инвестиција. Прашање е само да имате серија традиционални растенија и грмушки што ќе го врамуваат централното парче, мала порцеланска чајна маса и вазна. На ова мора да додадеме фотелја или неколку столови за да создадеме интимна атмосфера, место за седење и читање книга додека уживаме во вкусен чај. Идеално е да изберете плетен или мебел од дрво и да ги комбинирате со лесни ткаенини за да не го преоптоварувате просторот.

El Зен стил Има сè повеќе следбеници, можеби затоа што се постигнува простор што повикува на релаксација и уживање во околината. Се повеќе и повеќе луѓе избираат Ваби Саби, јапонски стил на декорација кој е идеален за тераса. Неколку клупи од темно дрво, неколку украсни растенија, цвеќиња насекаде и групи украсни камења ќе ви помогнат да го создадете овој стил кој ќе заврши како што е нацртан, ако исто така прикачите фонтана симетрично.

El куќа во стилот Тој е романтичен и хармоничен, но бара одредена грижа бидејќи има доминантно обоени цвеќиња на кои мора да се обрне внимание за да се одржат. Куќата се постигнува со столици од гариголеадос, мала дрвена маса и неколку саксии или метални контејнери со цвеќиња.

Напротив, рустикален стил многу е интересно по тоа што е лесно да се постигне без многу напор. Мебел од ратан, мала маса за да одговара, неколку перници и растенија од сите стилови успеваат да соберат хармоничен комплет.

Повеќе информации - Основни совети за уредување

Фотографија и извор - Вкупно домаќинство


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.