Уреднички тим

Градинарството е вклучено е веб-страница што припаѓа на АБ Интернет, во која секој ден од 2012 година ве известуваме за сите совети и трикови што треба да ги знаете за да се грижите за вашите растенија, градини и / или овоштарници. Ние сме посветени на приближување до овој величествен свет за да можете да ги познавате различните видови што постојат, како и потребната грижа за да можете да уживате во нив уште од првиот ден кога ќе ги стекнете.

Редакцискиот тим Градинар Он е составен од тим ентузијасти во светот на растенијата, кои ќе ве советуваат секогаш кога ќе ви треба кога и да имате прашања во врска со грижата и / или одржувањето на вашите растенија. Ако сте заинтересирани да работите со нас, вие само мора да пополнете ја следнава форма и ние ќе стапиме во контакт со вас.

Координатор

 • Моника Санчез

  Истражувач на растенијата и нивниот свет, моментално сум координатор на овој сакан блог, во кој соработувам од 2013 година. Јас сум градинарски техничар, и уште од дете сакам да сум опкружен со растенија, страст што ја имам наследено од мајка ми. Познавањето на нив, откривањето на нивните тајни, грижата за нив кога е потребно ... сето ова го поттикнува искуството кое никогаш не престанало да биде фасцинантно.

Издавачи

 • Германски порти Portо

  Како дипломиран научник за животна средина, имам широко познавање за светот на ботаниката и различните видови на растенија што нè опкружуваат. Сакам сè што е поврзано со земјоделството, украсувањето на градината и грижата за украсни растенија. Се надевам дека со моето знаење ќе дадам што повеќе информации за да му помогнам на секој што има потреба од совет за растенијата.

 • Енкарни Аркоја

  Страста за растенијата ми ја всади мајка ми, која беше воодушевена од тоа што има градина и цветни растенија што ќе и го разубават денот. Поради оваа причина, малку по малку истражував ботаника, грижа за растенијата и запознав други што го привлекоа моето внимание. Така, ја направив мојата страст дел од мојата работа и затоа сакам да пишувам и да им помагам на другите со моето знаење, кои исто како мене, сакаат цвеќиња и растенија.

 • Талија Ворман

  Природата отсекогаш ме фасцинирала: животните, растенијата, екосистемите итн. Голем дел од слободното време го поминувам одгледувајќи разни растителни видови и сонувам еден ден да имам градина во која ќе можам да ја гледам сезоната на цветање и да ги берам плодовите од мојот овоштарник. Засега сум задоволен со моите растенија во саксии и мојата урбана градина.

Поранешни уредници

 • Лардес сармиенто

  Едно од моите големи хоби е градинарството и сè што има врска со природата, растенијата и цвеќињата. Во принцип, сè што има врска со "зелено".

 • Касали на Клоди

  Преку семејни бизниси, секогаш сум бил поврзан со светот на растенијата. Многу ми е задоволство што можам да го споделам знаењето, па дури и да можам да откривам и да учам како што го споделувам. Симбиоза која совршено се вклопува во нешто во што исто така многу уживам, пишувајќи.

 • Вивиана Салдаријага

  Јас сум Колумбиец, но моментално живеам во Аргентина. Јас по природа се сметам за curубопитна личност и секогаш сум желен да учам за растенијата и градинарството малку повеќе секој ден. Значи, се надевам дека ви се допаѓаат моите статии.

 • Ана Валдес

  Од кога започнав со мојот жардиниер, Градинарството влезе во мојот живот и стана моето омилено хоби. Претходно, професионално, тој проучувал различни земјоделски теми за да пишува за нив. Јас дури и напишав книга: Сто години аграрна техника, фокусирана на еволуцијата на земјоделството во заедницата на Валенсија.

 • Ерик Девел

  Почнав во овој свет на градинарство откако го купив моето прво растение и тоа беше одамна и од тој момент се подлабоко и подлабоко влегував во овој фасцинантен свет. Градинарството во мојот живот постепено се претвори од хоби во начин на живеење од него.

 • Силвија Тешеира

  Јас сум Шпанец кој ја сака природата и цвеќињата се моја посветеност. Украсувањето на домот со нив е прилично искуство, поради што повеќе сакате да бидете дома. Покрај тоа, сакам да ги познавам растенијата, да се грижам за нив и да учам од нив.