Java e kopshtarisë të së premtes së zezë: Ofertat më të mira (Përditësuar më 28 nëntor)

Black Friday ka oferta interesante

E Premtja e Zezë është kthyer! Si çdo vit, mund të ndodhë që veglat e kopshtit të jenë prishur, ose të na duhet të blejmë diçka që të vazhdojmë të kujdesemi për bimët tona. Ndoshta na kanë mbaruar plehra, ose duhet të marrim një serë, për shembull. Epo, ka më mirë se të përfitojmë nga ofertat që do të gjejmë gjatë këtyre ditëve?

Sigurisht që është shumë interesante, sepse tani është kur do të jetë më e lehtë për ne që të marrim produkte me një çmim më të ulët se ai që kanë zakonisht. Pra, mos hezitoni t'i hidhni një sy atyre që ju tregojmë këtu.

Indeks

E premtja e zezë në bimë artificiale

Bimët artificiale janë shumë të bukura. Janë elementë që mund t'i vendosni ku të doni, dhe ta bëjnë vendin të duket madhështor. Prandaj, nëse dëshironi të blini një të tillë, mos hezitoni t'i hidhni një sy atyre që ju tregojmë këtu:

Mini bimë artificiale në vazo (2 pako)

Këto janë dy bimë artificiale që imitojnë barin. Me përmasa 22.4 x 20.6 x 13 centimetra, ato janë ideale për t'u vendosur në mobilje të ngushta., si ato që vendosim zakonisht nëpër korridore për shembull. Dhe gjithashtu, pse jo? Mes vazove që kanë bimë natyrale. Në këtë mënyrë mund të dekoroni një kënd shumë të veçantë.

2 fier artificial të varur

Fieret natyrore janë një mrekulli e vërtetë, por ato artificiale nuk janë shumë prapa. Këto mund të jenë shumë të bukura jashtë, për shembull në tarracë ose ballkon. Ato janë rreth 85 centimetra të gjata dhe rreth 25 centimetra të gjera, dhe peshon rreth 200 gram.

monstera artificiale

Monstera është një nga bimët më të përdorura për të zbukuruar shtëpinë. Por nëse nuk dëshironi që të shkojë dëm, atëherë mund ta merrni këtë që ju tregojmë. Është artificiale, po, por me të do të mund të dekoroni dhomën që dëshironi. Është i gjatë 40 centimetra dhe peshon rreth 730 gram.

Bimë artificiale dekorative (calatea)

Calatheas janë bimë shumë të bukura dhe me kujdes të lehtë, por ato mund të jenë paksa kërkuese pasi nuk i rezistojnë thatësirës. Për këtë arsye, nëse i doni por jeni nga ata që kaloni shumë ditë larg shtëpisë, tani mund ta keni një artificiale për shembull në dhomën tuaj të ndenjjes. Dimensionet e tij janë si më poshtë: ‎50 x 50 x 32 cm dhe peshon 800 gram. Çfarë prisni për ta marrë atë?

Bimë të mëdha artificiale. 140 cm bambu

A ju pëlqejnë bimët e mëdha artificiale? E vërteta është se unë i dua ata. Ky bambu, për shembull, është 140 centimetra i gjatë dhe mund të duket e mrekullueshme në dhomën e ndenjes ose dhomën e ngrënies. Pavarësisht se çfarë mund t'ju duket, ai peshon vetëm 3,22 kilogramë, ndaj do ta keni shumë të lehtë ta transportoni.

E premtja e zezë në serra

Meqë e Premtja e Zezë zhvillohet në vjeshtë, kur i ftohti mund të ketë filluar tashmë, ka më mirë se të blejmë një serë, në mënyrë që bimët tona më delikate, ose ato që kanë mbirë së fundmi, të mund ta kapërcejnë dimrin pa probleme.

Sera me tarracë, 120x60x60cm

Nëse nuk keni shumë hapësirë ​​për të vendosur një serë të mesme ose të madhe, mos u shqetësoni: ka disa më të vogla si ajo që ju rekomandojmë që me siguri do t'ju ndihmojnë. Struktura është prej çeliku dhe ka dy dritare gjysmërrethore me zinxhirë. kështu që mund t'i hapni dhe mbyllni sa herë të dëshironi. Ka një peshë prej 1,9 kg.

Mini serë portative, e palosshme dhe e papërshkueshme nga uji, 86x68cm

Keni nevojë për një mini serë? Nëse po, kjo që ju tregojmë është për ju. Ai ka përmasa 86 centimetra të larta dhe 68 centimetra gjerësi, dhe siç mund ta shihni në imazh, është kompakt. Ka një derë të vogël me zinxhir përmes të cilit mund të vendosni bimët, dhe gjithashtu peshon vetëm -vetem 800 gram- mund ta vendosni ku te deshironi.

Serë kopshti me 4 rafte metalike dhe derë me rrotullim, 158x70x50cm

Një serë e këndshme dhe e gjerë që mezi zë vend. Ky është modeli më i këshillueshëm për ata që kanë bimë të vogla, si p.sh. kaktusët, sukulentët apo mishngrënësit. Duke qenë vertikale dhe duke pasur tre rafte, mund të vendosni shumë tenxhere. Ajo gjithashtu ka një strukturë çeliku dhe një derë me rrotullim.

Sere tip kasolle me shtrat te brendshem celiku 127x95x92 cm

Kjo është një serë që ka një strukturë çeliku dhe është e mbuluar nga një plastikë jeshile që ka gjithashtu një shtrat lulesh prej çeliku në mënyrë që të vendosni çfarë të doni. Është e lehtë për t'u montuar dhe gjithashtu shumë rezistent. Ai peshon gjithsej 7.15 kilogramë.

Serë kopshti me dru dhe polikarbonat, 58x44x78 cm

Ky është një model që ka një strukturë druri dhe polikarbonati që Ka tre rafte, një kapak që mund të hapet ose mbyllet dhe një derë dyshe. Nuk zë shumë hapësirë ​​dhe peshon vetëm 6.8 kilogramë.

Mjetet e kopshtarisë e Premte e Zezë

Fillojmë me mjetet, jo më kot, janë ato që përdorim gjatë gjithë vitit, ndoshta çdo ditë ose pjesën më të madhe të javës. Për këtë arsye, ne dëshirojmë që ju të keni produkte me cilësi të mirë që ju lejojnë të bëni punën në mënyrën më komode dhe të sigurt të mundshme.

Doreza kopshtarie kundër prerjes

Nuk u gjet asnjë produkt.

Këto janë doreza Mund ta vishni nëse duhet të bëni një vrimë për të mbjellë një pemë, ose nëse duhet ta krasitni. Janë aq komode sa gjëja e parë që do të vini re është se janë si një lëkurë e dytë. Përveç kësaj, ato do t'ju mbrojnë duart nga prerjet, diçka që është shumë interesante kur përdorni një mjet të mprehtë ose të mprehtë.

Duhet thënë gjithashtu se janë kundër rrëshqitjes, me të cilin edhe nëse ju zë shiu në kopsht, mund të vazhdoni të bëni punën në mënyrë të thjeshtë. Dhe nëse ju thërrasin në telefon, mos u shqetësoni: nuk do t'ju duhet t'i hiqni për t'i marrë.

mbjellës manual i llambave

Vjeshta është koha e përkryer për të mbjellë ato llamba që do të lulëzojnë në pranverë, si tulipanët, zymbylët apo daffodilët, ndër të tjera. Meqenëse mezi zënë hapësirë, ato mund të rriten në tenxhere ose në tokë, por për t'i mbjellë ato rekomandohet shumë të kemi një mjet që do të na shërbejë për tëSi është kjo mbjellëse?

Është prej druri dhe ka një majë çeliku., në mënyrë që të bëhet shumë e lehtë vrima e mbjelljes. Po kështu, maja e përmendur është aq e mirë sa mund të përdoret edhe për të hequr farat nga lulet.

Ujitëse dhe doreza për fëmijë

Duke qenë se fëmijët do të jenë të rriturit e së nesërmes, mendoj se rekomandohet shumë, përveç diçkaje shumë të këndshme, t'i afrojmë ata me botën e kopshtarisë. Shpjegojuni atyre se çfarë janë bimët, si t'i ujisin ato, etj. Dhe sigurisht, për këtë Nuk dëmton një paketë të vogël mjetesh të krijuara për të vegjlit, si ai që ju tregojmë.

Me këto doreza dhe këtë kanaçe uji të lehtë metalike, fëmijët tuaj mund të mësojnë të ujitin bimët në një mënyrë të thjeshtë.

Kompleti i veglave të kujdesit për Bonsai

A keni vendosur të filloni këtë vit në botën e bonsai? Këto pemë kanë nevojë për një sërë kujdesi të veçantë që, pa dyshim, do të jetë më pak i ndërlikuar me këtë komplet mjetesh që përfshin: tel, gërshërë krasitjeje, mini grabujë, një lopatë të vogël dhe shumë më tepër.

Në total, janë 13 copë me të cilin, përveç bonsait tuaj, mund të kujdeseni edhe për bimë të tjera në tarracën tuaj. Çfarë prisni për ta kapur atë?

sharrë druri e gjelbër/e re

Nëse keni pemë ose shkurre, apo edhe palma me gjethe të thata, mund të jeni duke menduar t'i krasitni ato. E pra, një mjet që do të jetë shumë i dobishëm është kjo sharrë druri jeshile, e cila Ka një dorezë ergonomike dhe një teh të dhëmbëzuar dhe të zgjatur 16 centimetra të gjatë.

Do të jetë shumë e dobishme për heqjen ose prerjen e degëve me një trashësi maksimale prej 12 centimetrash.

E Premtja e Zezë në substrate, plehra dhe plehra

Plehrat, plehrat dhe sigurisht nënshtresat janë thelbësore për kujdesin e mirë të bimëve. Nëse keni nevojë të blini një të tillë, ju rekomandojmë t'i hidhni një sy këtyre ofertave:

Kub luledielli, 9 l

Fibra e kokosit është një substrat acid që vjen nga, si mund të ishte ndryshe, kokosi, fruti i palmës së kokosit (Cocos nucifera). Është ai që unë personalisht e dua, sepse nuk peshon shumë, ruan lagështinë për një kohë të gjatë -diçka shumë interesante për shtretërit e farave që kanë fara të bimëve acidike, si panje ose kamelia-, dhe gjithashtu i mban rrënjët të ajrosura mirë.

Më e mira? Çfarë Shitet në kubikë të vegjël që, pasi zhyten në ujë, e rrisin shumë volumin e tyre.. Për shembull, ky bllok peshon rreth 570 gram, por kur i shtohet ujë, ai bëhet 9 litra substrate. Pra, ju keni 9 litra substrate për më pak se tre euro.

Pleh i lëngshëm Orkide, 300 ml

Orkide, siç thamë pak më parë, kanë nevojë për një pleh të ndryshëm, më të butë. Prandaj, ka më mirë se t'i fekondoni me një pleh të krijuar posaçërisht për ta, si ai që ju tregojmë këtu. Falë përmbajtjes së ulët të kripës dhe faktit që përmban vitaminë K3, bimët tuaja të çmuara do të jenë në gjendje të jenë të shëndetshme. dhe prodhojnë lulet e tyre pa problem.

Pleh i lëngshëm universal, 1000 ml

Ky është një pleh që do të jetë shumë i dobishëm për shumicën dërrmuese të bimëve tuaja të lulëzuara - me përjashtim të orkideve dhe lëngjeve, të cilat kanë nevojë për një pleh ose pleh tjetër, dhe bimët mishngrënëse, të cilat nuk duhet të fekondohen kurrë. -. Ai përmban lëndët ushqyese të nevojshme në mënyrë që ato të rriten dhe të lulëzojnë pa probleme., të tilla si azoti, hekuri ose fosfori, ndër të tjera.

Torfe bjonde për bimët mishngrënëse dhe acide

turma bjonde Është substrati ideal për bimët mishngrënëse, po ashtu edhe për bimët acide (panja japoneze, azalea, kamelia etj.) përderisa është e përzier me perlit. ose ndonjë substrat tjetër të ngjashëm për të përmirësuar kullimin.

Normalisht një qese 10 litra kushton rreth dhjetë euro, por tani ju keni mundësinë të blini dy thasë dhjetë litrash për pak më pak se 14 euro.

Qese 100 litra vermikulit

Vermikuliti është një substrat që mund të përdoret ose i vetëm në kulturat hidroponike, ose i përzier me një tjetër si torfe ose mulch, për shembull. Është gjithashtu shumë interesante për shtretërit e farës, pasi ruan lagështinë dhe, në të njëjtën kohë, lejon që rrënjët të rriten mirë kur ajroset siç duhet.

Pra, nëse keni nevojë për të, Përfitoni nga kjo ofertë dhe do të merrni një qese 100 litra me një kosto shumë më të ulët se zakonisht.

Black Friday në aksesorët e kopshtarisë

Aksesorët e kopshtarit -apo të kujtdo që ka bimë në kujdesin e tij- janë të gjitha ato gjëra që, pa qenë thelbësore, mund të jenë shumë të dobishme në çdo moment. Për shembull, ato që ju tregojmë këtu:

50 kapëse dhe kapëse bimore

A ju ka ndodhur ndonjëherë që kur keni pasur nevojë për fre p.sh., të kuptoni se kishit mbaruar? Që të mos ndodhë më, tani keni mundësinë t'i blini këto kapëse dhe kapëse për bimë me një çmim shumë të volitshëm.

Dhe është se, përveç kësaj, ato do t'ju lejojnë t'i lidhni ato në kunj shumë më lehtë sesa me një lidhëse kabllojePra, mos hezitoni t'i blini ato.

Kurthe ngjitëse për mizat dhe afidet

Mizat, mizat e bardha dhe afidet janë insekte që mund të jenë shumë të bezdisshme. Prandaj, nuk është e dëmshme t'i vendosni këto kurthe ngjitëse të verdha në tenxhere.

Kështu, nuk do të keni nevojë të aplikoni asnjë insekticid, hidhni kurthe vetëm kur ato janë tashmë shumë të pista.

5 thasë të rritjes për bimë me doreza

Këto çanta të rritjes janë vërtet interesante: Ato janë bërë nga polipropileni (një lloj plastik) që është shumë rezistent ndaj kalimit të kohës dhe ndaj korrozionit.. Për këtë arsye janë veçanërisht interesante për kultivimin e bimëve të hortikulturës, si domate, marule etj.

Llambat LED të rritjes

Nuk mund t'i vendosim gjithmonë bimët në një dhomë ku ka shumë dritë, sepse thjesht mund të mos kemi, ose të mos ketë vend për to. Gjithashtu, Një mënyrë për ta zgjidhur atë është duke i vendosur ato nën dritën e këtyre llambave LED.

Stenda ka katër koka që janë të rregullueshme, domethënë mund t'i vendosni më poshtë ose më lart. Punon me energji elektrike, dhe ka fuqi 80 vat.

Stacion moti me valë me sensor të jashtëm

Çfarë dobie ka një stacion meteorologjik për dikë që kujdeset për bimët e tyre? Epo, shumë. Bimët varen mbi të gjitha nga klima për të mbijetuar, dhe duhet të dimë cilat janë karakteristikat e atij në zonën tonë për të zgjedhur specien Çfarë do të rritemi?

Edhe nëse do t'i kemi brenda, nëse marrim këtë stacion moti, mund të kemi kontroll më të mirë të tyre, kur fillojnë të rriten, kur vijnë për të pushuar etj. Përveç kësaj, ajo na tregon datën, orën, lagështinë relative, ndër të tjera.

E Premtja e Zezë në mobiljet e kopshtit

Çfarë është një kopsht pa mobilje? Padyshim që të kesh një të tillë është diçka që njerëzit zakonisht e pëlqejnë shumë, sepse sigurisht që na fton ta shijojmë më shumë vendin. Dhe kjo nuk do të thotë se na duhet nëse duam, për shembull, të festojmë festa ose takime. Prandaj, ne dëshirojmë që ju t'i hidhni një sy këtyre që ju tregojmë këtu:

Divan paletë i rërë dhe i krehur

Ky është një divan ndryshe, i bërë me paleta që mund ta vendosni në tarracë, oborr ose në kopsht. Ka një gjatësi prej 120 centimetra dhe një gjerësi prej 80 cm, dhe mund ta vendosni kështu siç shihet në imazh, ose të vendosni jastëkë mbi të.

shezlong kopshti

Ditët e verës, apo edhe ditët e dimrit kur moti është i mirë, janë ato kur dëshironi më shumë të jeni në kopsht. Dhe nëse ka një shezlong në të për të pushuar dhe për të lexuar një libër të mirë ose për të parë një seri të Netflix, aq më mirë. Kjo që ne ju tregojmë Mund të mbajë deri në 110 kilogramë dhe megjithëse ka një dizajn bazë, është shumë elegant.

Lëkundje lëkundëse kopshti në natyrë 3 vendësh me çati

Një sharrë e bukur me lëkundje që do të duket e mrekullueshme në kopshtin ose oborrin tuaj. Është i përshtatshëm për tre persona (dy të rritur dhe një fëmijë) dhe mund të mbajë deri në 200 kilogramë peshë. Struktura është prej çeliku, shumë rezistente dhe e qëndrueshme. Dizajni është i thjeshtë por elegant, ideal për të zbukuruar vendin ku dëshironi ta vendosni.

Tavoline ngrenie per ambjent te brendshem ose te jashtem, me permasa 76 x 80 x 140 cm

Kjo është tabela tipike që Ju mund t'i përdorni të dyja për të vendosur enët tuaja sipër dhe për t'i rregulluar atje, ose si një tryezë për të mbledhur disa darka, konkretisht, maksimumi shtatë.. Është drejtkëndëshe dhe ka një gjatësi prej 140 centimetra dhe gjerësi 76 cm.

Set mobiljesh kopshti me 4 pjesë

Sapo jeni zhvendosur në shtëpinë tuaj të re? Dëshironi të ndryshoni mobiljet në kopshtin tuaj? Përfitoni nga rasti tani për të marrë këtë komplet të bukur të përbërë nga një divan dy-vendësh, dy kolltuqe dhe një tavolinë druri.. Është projektuar posaçërisht për të qenë aty ku dëshironi t'i vendosni: në tarracë, në dhomën e ndenjes, në oborr... kudo që dëshironi.

Këshilla për të përfituar sa më shumë nga Black Friday

Për të përfunduar, unë do t'ju ofroj një sërë këshillash që mund të jenë shumë të dobishme kur zgjidhni produktet e kopshtit gjatë të Premtes së Zezë:

  • Edhe pse produktet kanë një çmim të veçantë, Është e rëndësishme që ju të mund të shihni çmimin origjinal si dhe përqindjen e zbritjes.
  • Shmangni blerjet impulsive. Bëni një listë të asaj që ju nevojitet vërtet, dhe më pas kërkoni këto produkte dhe mbi të gjitha krahasoni çmimet. Kështu që ju mund të kurseni shumë para.
  • Sidomos nëse do të blini mjete, kurseni garancinë në rast se lind një problem, për shembull, nëse nuk funksionojnë.
  • Nëse nuk jeni të bindur nga një produkt, mbani mend këtë ju keni të drejtë ta ktheni brenda një periudhe mesatare prej 14 ditësh (në Amazon keni më shumë kohë).

Çfarë mendoni për këto produkte?


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.