Si të blini dhe zgjidhni stendat e pemës së Krishtlindjes

Pema e Krishtlindjes qëndron

Kur vendosni pemën e Krishtlindjes, e dini se keni nevojë për një mbështetje në mënyrë që ajo të mos lëkundet, të anojë ose, për shkak të peshës së dekoratave, të përfundojë duke rënë. Në përgjithësi, pemët artificiale të Krishtlindjeve tashmë kanë një të ndërtuar; por ato natyrale zakonisht nuk janë normale nëse nuk përdoret vetë tenxherja. Problemi është se është e vështirë ta lëvizësh atë. Prandaj, përdorimi i stendave për pemën e Krishtlindjes nuk është i paarsyeshëm.

Nëse duhet ta lëvizni, t'i jepni më shumë stabilitet ose thjesht ta ndani nga toka është një hap. Por si ta blini atë? A e dini se do të varet nga lloji i pemës, pesha, madhësia...? Mos u shqetësoni, këtu ne ju ndihmojmë të dini se si të zgjidhni më të përshtatshmet për rastin tuaj mes shumë modeleve që gjeni në treg.

Qëndrimet më të mira për pemën e Krishtlindjes

Markat më të mira të stendave të pemës së Krishtlindjes

Ka shumë marka që shesin stendat e pemës së Krishtlindjes. DHE Duke qenë se është një produkt që nuk i kushtohet shumë vëmendje, është e vështirë të rekomandosh marka të mëdha. ose ato që ju japin, në këtë artikull, cilësi të shkëlqyer për një çmim modest. Por ne kemi zgjedhur disa që konsiderojmë se, për shkak të përvojës dhe vjetërsisë së tyre, si dhe komenteve, do t'i besojmë.

URBNLIVING

Urbnliving u krijua në vitin 2010 si një biznes i vogël me një person që operon nga një bodrum lokal në Mançester. Megjithatë, me kalimin e kohës ata janë vendosur në Mbretërinë e Bashkuar dhe tani kanë më shumë se 50 punonjës që punojnë. Misioni juaj është krijoni produkte të frymëzuara nga jeta e përditshme e njerëzve të zakonshëm dhe se këto e bëjnë jetën më të lehtë dhe përmirësojnë cilësinë e jetës.

Kabilok

Sa i përket Cabilock, nuk kemi mundur të gjejmë informacion zyrtar për markën, megjithëse duket se ka lidhje me ShenZhenShi QianXuHeng Trading Co., Ltd.

Ne e dimë atë ka produkte për shtëpinë dhe kopshtin, me opinione shumë të mira, shumica dërrmuese e tyre, dhe me një raport të mirë cilësi-çmim.

Udhëzues për blerjen e stendave të pemës së Krishtlindjes

Nëse keni një fëmijë të vogël, gjëja e fundit që dëshironi është që ai të shkojë pranë pemës së Krishtlindjes, të tërheqë një stoli dhe t'i bjerë pema. Nëse keni një mace, gjithashtu nuk dëshironi që ai të ngjitet dhe të destabilizojë pemën me peshën e tij dhe të bjerë. Këto janë situata që mund të ndodhin në shtëpi, por, nëse përdorni stendat për pemën e Krishtlindjes, ka më pak gjasa të ndodhë.

Por, kur i blini nuk mjafton të zgjidhni atë që i shkon shumë pemës suaj. Ka faktorë të tjerë që duhet të keni parasysh:

Madhësia dhe kapaciteti i peshës

Mbështetja që duhet të blini Duhet të jetë në përputhje me madhësinë dhe peshën e pemës suaj të Krishtlindjes. E shihni, imagjinoni se keni një pemë Krishtlindjeje gjashtë metra të gjatë. Dhe ju blini një mbështetje të vogël, për pemë vetëm gjysmë metër të gjatë.

Po, është e vërtetë që mbështetja mund të përshtatet me pemën tuaj, por sigurisht që nuk do t'i japë asaj sipërfaqen e duhur në mënyrë që pema të jetë e sigurt, të mos bjerë, etj.

Tani, pesha e pemës gjithashtu ndikon, sepse çdo mbështetje ka një kapacitet të kufizuar të peshës, dhe kur është më e madhe, mund të mos qëndrojë dhe të përfundojë duke u thyer. Sigurisht, mos harroni se pesha e pemës është me dekorimet e përfshira.

material

Stendat e pemës së Krishtlindjes mund të gjenden në treg E punuar nga plastika, gize, metali... Secili ka të mirat dhe të këqijat e veta dhe rishikimi i tyre mund t'ju ndihmojë të vendosni.

Dizajn

Një pikë tjetër për t'u marrë parasysh është dizajni ose stili i këtyre mbështetësve. Për shembull, Ju keni modele me këmbë të gjera që shtojnë qëndrueshmëri dhe mbështetje shtesë në mënyrë që të mos bjerë.

pajtueshmëri

A e dini se ka mbështetëse që mund të përdoren për pemë artificiale dhe natyrore, dhe të tjera që janë vetëm për një lloj? Mbani në mend këtë për të shmangur blerjen e diçkaje që nuk do t'ju ndihmojë të zgjidhni problemin tuaj.

çmim

Më në fund, do të kishim çmimin. Mbështetësit nuk janë produkte shumë të shtrenjta, pasi I gjeni nga pesëmbëdhjetë euro. Por në varësi të materialit, dizajnit, etj. Kjo shifër mund të rritet ndjeshëm më shumë.

Ku te blej?

Pema e Krishtlindjes qëndron

Stendat e pemëve të Krishtlindjeve kanë një problem të vogël dhe ai është se ato nuk janë gjithmonë në shitje jashtë sezonit të Krishtlindjeve. Por mbështetëse më të përgjithshme, për bimë ose mobilje, do të gjeni.

Për këtë arsye, ne kemi hedhur një sy në disa dyqane për t'ju treguar se çfarë do të gjeni dhe nëse ia vlen të shpenzoni kohë për të zgjedhur modelin që ju përshtatet më shumë. Hidhini një sy se cilat dyqane janë zgjedhur.

Amazona

Me mbi 30.000 rezultate (jo të gjitha do të jenë të përshtatshme), Amazon është vendi ku do të gjeni shumëllojshmërinë më të madhe në këtë artikull. Sa i përket çmimeve, ka diçka për të gjitha buxhetet, nga ato që janë më të lira e deri tek të tjerat që janë aq të sofistikuara saqë vetëm për këtë arsye tashmë kanë çmime shumë të larta (për artikullin që është).

ndërprerje

Mos lejoni që kërkimi juaj për stendat e pemës së Krishtlindjes t'ju largojë sepse në të vërtetë do të gjeni disa modele të ndryshme të shitura nga dyqane të jashtme. Nuk është se ka shumë, por ka më shumë se në dyqanet e tjera për të cilat do t'ju tregojmë më poshtë.

Leroy Merlin

Krahasuar me Carrefour, në Leroy Merlin Nuk do të keni aq shumë stenda të pemëve të Krishtlindjeve për të zgjedhur dhe krahasuar. Dhe ka shumë pak modele. Sigurisht, kërkimi do të jetë i mundimshëm, sepse gjëja kryesore që do t'ju tregojë janë pemët e Krishtlindjeve.

Lidl

Në Lidl, veçanërisht kur të afrohet sezoni i Krishtlindjeve, do të mund të mbështeteni në oferta të kufizuara për një stend pemësh. Megjithatë, Është një madhësi që i përshtatet të gjithëve dhe nuk ka modele për të zgjedhur. Është unike.

Sigurisht, çmimi i tij është shumë më i lirë se në dyqanet e tjera, dhe kjo është arsyeja pse shumë e zgjedhin atë.

Mos harroni se stendat e pemës së Krishtlindjes duhet të jenë të mbrojtura nga fëmijët, të moshuarit dhe kafshët shtëpiake për të shmangur aksidentet në pemë dhe dekorimet që varni në të. Mund të na lini ndonjë këshillë nëse e përdorni shpesh këtë aksesor kur dekoroni pemën tuaj?


Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.