Buqeta nusesh te konservuara me veshë

qëndrueshëm-nusër-buqetë-mbulesë.

Ndër tendencat e reja janë ruajtur buqetat e nusërisë me thumba. Ato janë bërë me lule natyrale që janë trajtuar për konservim, kështu që buqetat zgjasin shumë më gjatë. dhe ato mund të bëhen një suvenir i mrekullueshëm i dasmës.

Është një opsion shumë i mirë nëse dasma juaj do të bëhet në kohë me temperatura të larta ose shumë të ulëta dhe dëshironi të keni disa lule në ato buqeta që nuk mund t'i gjeni në sezon.

gjithashtu, Është ideale nëse doni të siguroheni që buqeta të duket e bukur, plot ngjyra dhe në gjendje perfekte në atë datë të veçantë.
Për këtë arsye, nuset po i dorëzohen hijeshive të buqetave me lule natyrale të ruajtura, që është një avantazh për të gjithë.

Në këtë artikull, ne do të shqyrtojmë pse nuset i konsiderojnë buqetat e nusërisë si një nga tendencat kryesore të 2024-ës.

Buqeta nusesh të ruajtura: një opsion i qëndrueshëm

bridal-buqetë-ruajtur-dhe-veshë

Pse të zgjidhni një buqetë me lule të ruajtura? Sepse pa dyshim një nga përfitimet kryesore të këtyre degëve është potenciali i tyre i madh për qëndrueshmëri.

Buqetat e nusërisë shpesh hidhen pas përfundimit të ngjarjes, që do të thotë se po prodhohen shumë mbetje. Nga ana tjetër, buqetat e ruajtura mund të zgjasin shumë më gjatë, që do të thotë se përdoren më pak burime për t'i krijuar ato.

Për më tepër, shumë nga buqetat e ruajtura janë krijuar me praktika të qëndrueshme rritjeje, që do të thotë se mund të jeni i sigurt se Buqetat tuaja të nusërisë nuk po ndikojnë negativisht në mjedis.

E vetmja disavantazh që mund të gjejmë është se Këto lule mund të humbasin pak shkëlqim dhe freski, por nuk kanë afat skadence. Mund t’i mbani sa të dëshironi, mjafton të zgjidhni lulet e duhura për të përgatitur buqetën.

Buqeta nuseje te ruajtura: stil elegant dhe klasik

Përveç kësaj, Buqetat me lule të ruajtura ofrojnë një stil të përjetshëm dhe të sofistikuar, me një prekje nostalgjie. Nuset presin të shohin detaje të pabesueshme në buqetat e tyre, dhe buqetat e ruajtura të nusërisë janë një mënyrë e shkëlqyer për t'i paraqitur këto detaje në një mënyrë elegante.

Buqeta me lule të ruajtura gjithashtu ofrojnë shkathtësi që nuk gjendet me buqetat tradicionale. Të gjitha tonet e ngjyrave janë të bukura kur kombinohen dhe Kjo e bën të lehtë gjetjen e një kombinimi që funksionon mirë për çdo martesë.

Këto buqeta kanë një vlerë sentimentale që thjesht nuk e kanë buqetat tradicionale, pasi duhet t'i hidhni sepse prishen shumë shpejt dhe Nuk mbeten si kujtim i festës suaj.

Kuptimi i veshëve në buqeta

buqetë-lule-dhe-veshë

Buqetat e nusërisë me thumba janë një opsion i përshtatshëm për nuset me pamje një pamje më e egër dhe më romantike për ditën e dasmës tuaj.

Spikat janë perfekte për buqetat e ruajtura të nusërisë pasi kanë një kuptim të bukur dhe unik. Veshët simbolizojnë prosperitetin, pjellorinë, njohurinë dhe bollëkun.

Shumë dhëndër, nuse dhe kumbara zgjedhin të përfshijnë kallinj gruri në dasmën e tyre. për të simbolizuar bollëkun e dashurisë dhe lumturisë në një bashkim martesor. Për këtë arsye, buqetat e nusërisë me thumba nuk i gjeni vetëm në dasma, por edhe në lindje.

Përveç domethënies së tyre të veçantë, ka edhe shumë opsione për t'i kombinuar me lule të tjera për të krijuar një buqetë të veçantë nusërie.

Më poshtë ju tregojmë 5 ide për buqetat e nusërisë me thumba, kuptimin e thumbave dhe lulet që kombinohen me to.

Buqetë klasike e nusërisë

buqetë-klasike.

Buqeta klasike e nusërisë është një buqetë e bukur me një kombinim thumbash dhe lulesh të tjera të ndryshme për një prekje të sofistikuar. Mund të përfshini disa trëndafila, karafila dhe orkide për të përmirësuar pamjen e buqetës tuaj.

Këto lule kanë një pamje ekzotike kur kombinohen me thumba, e cila do t'i japë një pamje unike buqetës suaj të nusërisë.

Buqetë romantike nusërie

romantike-nuse-buqetë-burime-dhe-margarita

Buqetat romantike të nusërisë nuk mund të bëjnë pa thumba. Këto buqeta kanë kontaktin perfekt të romancës që ju nevojitet në ditën tuaj të dasmës. Kombinoni thumba me zambakë, zambakë calla dhe margaritas Mund të jetë një mënyrë e bukur për të shprehur dashurinë.

Buqetë nuseje rustike

buqetë-ruajtur-lule-fshatar

Nëse jeni duke kërkuar për një buqetë fshatare, thumbat janë perfekte. Mund të zgjidhni të përzieni ngjyrat e ngrohta si ngjyrat terrakote dhe okër. me ngjyra të bardha dhe krem ​​për të marrë pamjen fshatare. Zgjidhni lule të tilla si karafila, luledielli, asters dhe madje edhe lule livando që të përputhen me thumbat.

Buqetë moderne nusërie

buqeta moderne të ruajtura

Për një prekje moderne, Zgjidhni ngjyra neutrale si e bardha, kremi dhe grija që të përshtaten me majat tuaja.

Lërini thumbat të jenë në qendër të vëmendjes dhe plotësoni ato me trëndafila elegantë, zambakë ose zambakë calla. Këto lule janë perfekte për t'i dhënë një prekje të sofistikuar buqetës suaj të nusërisë.

Buqetë ekzotike nusërie

buqeta ekzotike-të ruajtura-nusërore

Dëshironi që buqeta juaj të jetë unike? Më pas zgjidhni një kombinim thumbash me lule me ngjyra të ndezura për një prekje ekzotike.

Orkide, kalla dhe anemone janë perfekte për t'i dhënë buqetës suaj të nusërisë një pamje të mrekullueshme. Këto lule duken bukur edhe kur përzihen me thumba.

Lule që kombinohen me thumba

Përveç luleve të përmendura në shembujt e buqetës së nusërisë me thumba, ka shumë lule të tjera që shoqërohen mirë me thumba.
Këto përfshijnë lloje të ndryshme zambakësh, të tillë si zambaku i luginës, zambaku i paqes dhe zambaku aziatik.

Ju gjithashtu mund të kombinoni thumbat tuaja me lule të tilla si begonia dhe tulipanët. Të gjitha këto lule janë ideale për të krijuar buqeta të bukura nusërie me thumba.

Le të kemi parasysh që lulet duhet të priten në ciklin më të mirë sepse duhet të kalojnë një proces teknik të ruajtjes dhe përthithjes së një lëngu natyror ekologjik, i cili zëvendëson lëngun origjinal të bimëve në mënyrë që ato të duken me shkëlqim.

Ato lule pothuajse pa mirëmbajtje nuk do të thahen dhe Ju mund të zgjidhni lulet që ju pëlqejnë më shumë pasi secila prej tyre ka një kuptim të veçantë në buqetën e nuses.

Ti mund te zgjedhesh: trëndafila, orkide, livanda, tulipanë, zambakë, bozhure, margarita. Gjëja më e rëndësishme është të jeni besnike ndaj stilit tuaj në mënyrë që të mbani buqetën në mënyrë të sigurt. Gjithashtu, kini parasysh stilin e veshjes tuaj kur zgjidhni buqetën.

Së fundmi, buqetat e nusërisë me thumba janë një opsion i bukur Për nuset që kërkojnë një pamje rustike, romantike dhe ekzotike për ditën e tyre të veçantë.

Ju mund t'i përzieni thumbat tuaja me lloje të ndryshme lulesh për të krijuar një buqetë unike nusërie. Nëse ende nuk jeni të sigurt se çfarë lloj lulesh duhet të kombinoni me thumbat tuaja, konsultohuni me luleshitësin tuaj lokal për këshillën më të mirë. Këmbët padyshim që do t'i japin një prekje të veçantë dhe unike buqetës suaj të nusërisë.


Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.