Si të blini çadra të mëdha cilësore

cadra të mëdha

Në kopsht, një nga elementët që na duhen më shumë në verë apo në ditët me diell janë çadrat e mëdha. Këto na ofrojnë një vend strehimi për të shmangur goditjen e diellit.

Por, kur blini një, A do të dini se si të zgjidhni më të mirën në bazë të nevojave tuaja? Apo udhëhiqeni vetëm nga shija juaj? Më pas duam t'ju japim një dorë dhe t'ju ndihmojmë të keni ombrellën më të mirë të madhe. Vazhdoni të lexoni dhe do të shihni.

Top 1. Çadra më e mirë e madhe

rekuizitë

 • E bërë nga alumini.
 • Mbrojtje nga rrezet ultraviolet dhe rezistent ndaj ujit.
 • Lartësia dhe fiksimi i rregullueshëm për hapje dhe mbyllje.

Contras

 • Ju duhet të blini veçmas bazat në formë ventilatori.
 • I brishtë me erën.

Zgjedhja e ombrellave të mëdha

Nuk ju pëlqen zgjedhja e parë? Mos u shqetësoni, këtu po ju lëmë cadra të tjera të mëdha që mund të jenë ajo që po kërkoni.

Parasol me Kingsleeve XXL Alumini Large 330cm

prej alumini, Ka një gjerësi prej 330 cm. Mbulesa është e papërshkueshme nga uji dhe i reziston shiut të verës. Hapja për erën që të mos fryjë.

Ombrellë tillvex 300 cm në diametër me manivan

E disponueshme në disa ngjyra, ju keni një ombrellë të madhe prej poliesteri dhe alumini. Veshja është e papërshkueshme nga uji. Bllokon 98% të rrezeve UV.

Ombrellë Outsunny Garden 300×300 cm Ombrellë alumini me maniçe

E keni ne dispozicion ne ngjyra te ndryshme. Ka nje formë katrore dhe ombrella hapet dhe mbyllet me maniak Përveç aftësisë për ta rrotulluar 360º.

Schneider-Schirme Tailor Rhodos Large

Bërë nga alumini dhe 200g/m2 poliestër. I reziston kalbjes dhe ka një mëngë mbrojtëse të errët. Ka suport për pllaka por këto shiten veçmas.

Schneider – Ombrella e madhe antracit Rhodos

Megjithatë, është rezistent ndaj motit duhet të blini pllaka veç e veç për ta bërë më të ashpër dhe se nuk fluturon. Përmasat e tij janë 400 x 300 cm.

Udhëzues për blerjen e çadrave të mëdha

Blerja e një ombrellë të madhe nuk është e vështirë. Mjafton të shikoni në dyqane dhe të zgjidhni atë që ju pëlqen më shumë dhe ju përshtatet. Por ndonjëherë, harrojmë faktorët që janë shumë të rëndësishëm kur zgjedhim. Dhe këto mund ta bëjnë ombrellën pak a shumë të paguajë vetë. Domethënë që paratë që ke paguar e bëjnë të zgjasë shumë (me të cilat në fund të fundit do të ketë qenë shumë lirë) ose duhet ta ndërrosh pas 3 muajsh se është prishur.

Dëshironi të dini cilët janë këta faktorë? Kushtojini vëmendje.

Ngjyra

Edhe pse ngjyra nuk është diçka përfaqësuese për sa i përket faktorëve vendimtarë për të bërë një blerje, ajo ka një ndikim të madh në dekorimin tuaj. Dhe duke pasur parasysh që në treg mund të gjeni shumë ngjyra, kjo është diçka e rëndësishme.

gjithmonë zgjidhni ai që është i përshtatshëm për kopshtin tuaj dhe në përputhje me dekorimin që mund të keni. Nëse zgjidhni edhe ngjyra më të buta apo nuanca kafeje, gri etj. ata thithin më pak nxehtësi, kështu që nuk do të merrni aq shumë kur jeni nën të.

Formë

Pothuajse gjithmonë, kur mendojmë për një ombrellë, forma që na vjen në mendje është e rrumbullakët. Por sot në treg mund të gjejmë forma të tjera të tilla si katrore, drejtkëndëshe etj. Zgjedhja në këtë rast do të varet në një masë të madhe nga hapësira që keni dhe nevojat që dëshironi të mbuloni (për shembull, akomodoni më shumë njerëz në më shumë hapësirë).

material

Çadrat e mëdha, si çdo ombrellë tjetër, priren të jetë prej pëlhure rezistente ndaj ujit ose poliestër, duke qenë se janë të ekspozuar ndaj motit.

Kjo është e rëndësishme sepse nëse zgjidhni një material që nuk reziston ose që nuk është i përshtatshëm, ombrella mund të zgjasë shumë pak.

Për sa i përket strukturës, më e mira është prej alumini ose metali sepse është më rezistente dhe do të keni më pak problem për t'u thyer.

çmim

Më në fund, ne kemi çmimin. Dhe në këtë rast duhet të dini se çadrat e mëdha nuk janë të lira. Por ia vlen për të pasur një hapësirë ​​të madhe.

Gama e çmimeve Shkon nga 80 në 300 euro ose më shumë.

Ku te blej?

blej cadra të mëdha

Pasi të keni parasysh të gjithë ata elementë që kemi përmendur, gjëja tjetër nuk është asgjë më shumë se blerja e atyre ombrellave të mëdha. Dhe duke qenë se nuk duam ta lëmë temën këtu, i kemi hedhur një sy dyqaneve më të kërkuara në internet për këtë produkt. Ne kemi analizuar rezultatet për cadra të mëdha dhe kjo është ajo që ne mendojmë për secilën prej tyre.

Amazona

Amazon ka një arsenal i mirë artikujsh me të cilët plotësohen pothuajse të gjitha kërkesat dhe nevojat e klientëve të ardhshëm. E vërteta është se ka diçka për të gjitha shijet, nga çadrat e mëdha e deri te ato shumë të mëdha, ngjyrat, format e ndryshme etj. E vetmja gjë është se nuk do të mund ta shihni përpara se ta blini për të ditur nëse është vërtet i mirë apo jo.

ndërprerje

Në Carrefour, në vend që të shkojmë në një seksion specifik, ne kemi bërë një kërkoni përmes motorit tuaj të kërkimit dhe ne kemi gjetur disa artikuj që do të futeshin brenda cadrave të mëdha. Mirëpo, ndryshe nga produktet e tjera, shohim se nuk ka aq shumë larmi.

Nuk do te thote qe nuk te jep shume modele, po, por ne krahasim me artikujt e tjere i bie shkurt.

Sa i përket çmimeve, ato janë në përputhje me vlerën e këtij produkti, megjithëse disa janë disi të ngritura.

dhjetëgarësh

Në Decathlon çfarë do të gjeni kryesisht çadra plazhi. Është e vërtetë që këto mund të vendosen edhe në kopsht, por konsistenca e tyre ndonjëherë nuk mjafton për t'i pasur në të.

Ikea

Ikea ka një seksion çadrash, pjergullash dhe tenda. Në kuadër të kësaj, ne kemi shkuar te çadrat dhe çadrat. Aty donim të filtronim sipas madhësisë që të na jepte çadrat e mëdha (240 centimetra është maksimumi) me të cilat marrim vetëm dy artikuj. Të dyja janë shumë të ngjashme, ndryshojnë vetëm në bazë dhe mbështetje që kanë.

Leroy Merlin

Duke filtruar rezultatet sipas gjerësisë (maksimumi majtas është 300 centimetra) gjendemi në Leroy Merlin me më shumë se 150 produkte për të zgjedhur. Ato vijnë në forma dhe madhësi të ndryshme, madje mund të kërkoni edhe diçka më të vogël.

Sa i përket çmimeve, ato janë në linjë edhe pse pothuajse gjithmonë kanë oferta për disa prej tyre (të cilat nuk janë aspak të këqija).

Makro

Në Makro kemi një seksioni i cadrave dhe ombrellave në të cilin do të gjejmë disa artikuj. Ata nuk janë aq shumë sa në Leroy Merlin, por aq pak sa në Ikea. Ajo që ne nuk mund të bëjmë është të filtrojmë sipas madhësisë, kështu që duhet të shikoni çdo rezultat për të ditur nëse i përshtatet asaj që dëshironi apo jo.

A keni vendosur tashmë se ku të blini çadra të mëdha tani e tutje?


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.