Ipomea është gjini më e madhe në familjen e bimëve lulëzuese Convolvulaceae.

Bellflower (Ipomoea)

Me siguri ju e njihni shumë mirë lulen e ziles, Morning Glory ose Ipomoea, por dëshironi të dini karakteristikat, kultivimin dhe kujdesin e saj?

Mandevilla e kuqe

dipladenia

Jeni lodhur duke blerë Dipladenia dhe duhet ta hidhni atë çdo dimër? Kjo nuk do të ndodhë më. Hyni dhe zbuloni se si ta mbani atë gjallë vit pas viti.

krasitja e bougainvillea në tenxhere

Si të krasitni Bougainvillea në vazo

Dëshironi të dini se si të krasitni bougainvillea në një tenxhere? Këtu ju japim të gjithë hapat dhe disa këshilla për ta arritur atë me sukses. Zbuloni ato!

Bimë frutore e pasionit: kujdes

Bimë frutore e pasionit: kujdes

E njihni bimën e frutave të pasionit dhe kujdesin e saj? A e dini se mund ta keni në kopshtin tuaj dhe të shijoni këtë frut tropikal? Zbuloni kujdesin tuaj.

Potho është një alpinist me rritje të shpejtë

Si të bëni një poto me gjethe

Hyni këtu dhe zbuloni se si të bëni një poto me gjethe, duke vënë në praktikë këshillat dhe truket më të mira. Mos e humb atë.

Mandevilla shkëlqen

Mandevilla shkëlqen

A i njihni shkëlqimet e Mandevillas? Është një bimë ngjitëse me lule me kujdes të veçantë dhe kërkues që kërkon bima.

Jasemini i bardhë është një hardhi shumëvjeçare me lule

Hardhitë me lule shumëvjeçare

Zbuloni hardhitë më të mira të lulëzuara shumëvjeçare që mund t'i rritni në një tenxhere ose në kopsht. Ejani dhe mos e humbisni.

Bignonia capreolata

Bignonia capreolata

A e njihni Bignonia capreolata? Zbuloni se cilat janë karakteristikat e kësaj bime dhe kujdesi që duhet për të qenë i përjetshëm.

Si të ngatërroni një dipladeni

Si të ngatërroni një dipladeni

Nuk dini si të ngatërroni një dipladeni? Ne ju japim çelësat dhe dy mënyra për ta bërë këtë në mënyrë që të zgjidhni atë që ju përshtatet më së miri.

Jasemini i Madagaskarit është një alpinist me lule të bardha

Jasemini i Madagaskarit: kujdes

Hyni dhe ne do të shpjegojmë me detaje se çfarë kujdesi ka jasemini i Madagaskarit, një alpinist i bukur ideal për të dekoruar shtëpinë.

Bima potos është një alpinist

Potos: kujdes

Hyni për të mësuar rreth kujdesit të pothos, një alpinist shumë mirënjohës dhe i adaptueshëm me gjelbërim të përjetshëm.

Clematis është një alpinist me rritje të shpejtë

Kujdes Clematis

Cila është kujdesi për clematis? Nëse jeni duke kërkuar një bimë ngjitëse me lule të bukura dhe që është e lehtë për tu mirëmbajtur, mos hezitoni të hyni.

Ka shumë hardhi që mund të rriten jashtë

Bimë për ngjitje në natyrë

A ka acar në zonën tuaj? Mos u shqetëso: futu këtu dhe do të zbulosh 10 bimë ngjitje në natyrë që do t'i mbështesin ato pa probleme.

Jasmine është një kaçubë ngjitje

Jasmine (Jasminum)

Hyni për të mësuar gjithçka në lidhje me jaseminin: karakteristikat, llojet dhe si të kujdeseni për të që të mos i mungojë asgjë.

Hortensia ngjitëse është një bimë që humbet gjethet në dimër

Alpinistë gjetherënës

A doni të vendosni bimë ngjitje gjethore në kopshtin tuaj ose në oborrin tuaj? Hyni dhe do të takoni speciet më të mira.

Ka shumë bimë ngjitjeje që mund të rriten në tenxhere

Ngjitja e bimëve për tenxhere

Dëshironi të dini se cilat janë bimët më të mira ngjitëse për tenxhere? Atëherë mos hezitoni: hyni dhe do të takoni dhjetë prej tyre.

bougainvillea

Kur të mbillni bougainvillea?

Ne ju tregojmë gjithçka që ju duhet të dini në lidhje me karakteristikat, kujdesin dhe kur të mbillni bougainvillea. Mësoni më shumë për këtë alpinist

Jasminum multiflorum në lule

Kur lulëzon jasemini?

Kur lulëzon jasemini? Ky alpinist i lehtë për tu rritur prodhon lule pjesën më të madhe të vitit. Hyni dhe zbuloni se si të kujdeseni për të.

Aristolochia grandiflora, një alpinist me lule të mëdha

Aristolochia grandiflora

A ju pëlqen lule të mëdha dhe bimë ngjitje? Nëse përgjigjja është po, hyni për të zbuluar gjithçka në lidhje me Aristolochia grandiflora.

Jamballi amerikan është një hardhi

Jamball Amerikan (Abrus precatorius)

Abrus precatorius është një bimë e bukur, por shumë toksike që është e rëndësishme të dihet. Hyni dhe ne do t'ju tregojmë cilat janë karakteristikat e tij.

Shkopi i shkrepëses është një kaçubë shumëvjeçare

Celestina, bimë ngjitje me lule blu

Celestina është një bimë me lule të bardha, blu ose rozë në varësi të varietetit. Futni dhe njihni karakteristikat e saj, si dhe kujdesin e saj.

Kujdesi për jasemin në vazo

Dëshironi të shijoni rritjen e një jasemini në vazo? Nëse është kështu, ejani dhe ne do t'ju tregojmë gjithçka që duhet të dini për ta mbajtur atë në gjendje të mirë.

Ampelopsis brevipedunculata

Ampelopsis (Parthenocissus)

Ampelopsis janë ngatërresa të mrekullueshme, shumë të lehta për tu kujdesur dhe mirëmbajtur që do t'ju japin kënaqësi të madhe. Zbuloni ato.

Bougainvillea është një bimë që sillet si qumeshtit në klimat e buta

Kur të krasitni Bougainvillea?

Kur të krasitni Bougainvillea? Nëse e keni këtë alpinist të bukur dhe duhet të shkurtoni kërcellin, mos hezitoni të hyni për të ditur se kur ta bëni.

bimë ngjitje, lulet e së cilës të kujtojnë orkidet

Pelailla (Lathyrus clymenum)

A e doni që kopshti ose oborri juaj po ndryshon? Nëse është kështu, hyni dhe takoni Lathyrus clymenum, një bimë që nuk mund të mungojë në shtëpinë tuaj.

Pamje e trëndafilit ngjitës

Si të mbillni një hardhi?

Zbuloni se si të mbillni një hardhi hap pas hapi në mënyrë që ajo të rrënjoset dhe të përshtatet sa më shpejt të jetë e mundur në shtëpinë e saj të re, duke rifilluar rritjen e saj shpejt.

Arre

Bryonia dioica

Ne ju tregojmë të gjitha karakteristikat, pronat dhe kujdesin që i duhen Bryonia dioica. Hyni këtu për të mësuar më shumë rreth kësaj bime.

Pamje e Bryonia alba me fruta

brionia

Bryonia janë bimë ngjitëse të bukura, por të rrezikshme. Importantshtë e rëndësishme t’i njihni dhe, mbi të gjitha, të mos i konsumoni, pasi janë helmuese. Zbuloni ato.

dredhkë e ngatërruar në timonin e biçikletës

Dredhkë e Atlantikut (Hedera hibernica)

A do të dëshironit që fasada e shtëpisë tuaj të mbulohej me gjethe dhe lule të bukura? Hyni dhe zbuloni në Hedera që bie në gjumë, nuk do të pendoheni !!

Mandevilla Sanderi

Jasemina e jashtëzakonshme kiliane

Jasmine kiliane është një kaçubë ngjitje me origjinë tropikale që është ideal për ta pasur në një tenxhere, qoftë jashtë nëse klima është e ngrohtë, ose brenda.

Jasemini Azores është një alpinist

Jasemini Azores (Jasminum azoricum)

Nëse i doni jaseminët që prodhojnë lule të bardha shumë aromatik, takoni Jasminum azoricum. Ajo i reziston ngricave deri në -5ºC! Hyn;)

shkurre e mbjellë në kopsht rozë

Clematis i bardhë (Clematis montana)

Dëshironi të keni një fabrikë ngjitjeje në shtëpinë tuaj që të mbush fasadën tuaj me disa lule të bukura? Hyni dhe zbuloni Montana Clematis!

Passiflora alata

Lule pasioni (Passiflora alata)

Nëse jeni me fat sa të keni një kopsht ose një tarracë të bukur, zbuloni Passiflora alata ose Pasionaria, një bimë me lule me ngjyra të ndezura.

lule të mëdha, të kuqe rozë

Jasemini brazilian (Mandevilla sanderi)

Nëse doni të vendosni një fabrikë ngjitjeje me ngjyra të gjalla në kopshtin tuaj ose në tarracën e shtëpisë tuaj, kjo është sanderi Mandevilla. Hyni dhe zbuloni !!

Ivy është një bimë ngjitje

Ivy (Hedera)

Hedera janë bimë me rritje të shpejtë ideale për të mbuluar zona të kopshtit ose në tarracën tuaj që nuk ju pëlqejnë vërtet. Zbuloni ato;)

Karakteristikat e Lonicera Etruske

Lonicera etruske

Këtu shpjegojmë gjithçka që ju duhet të dini rreth Lonicera Etruske. Hyni për të mësuar më shumë rreth karakteristikave dhe kujdesit të tij

9 bimë ngjitjeje me rritje të shpejtë

Zbuloni zgjedhjen tonë të bimëve ngjitje me rritje të shpejtë, dhe cilat janë kujdeset e tyre kryesore në mënyrë që të mund t'i shijoni ato në maksimum.

Clematis në lulëzim

7 bimë ngjitje për lulëzim

Ju nuk e dini se cilat janë bimët ngjitëse me lule? Hyni dhe zbuloni zgjedhjen tonë dhe mësoni si t'i keni ato të përsosura duke ndjekur këshillat për kujdesin e tyre.

Bougainvillea spectabilis

Bougainvillea spectabilis

Ne shpjegojmë karakteristikat, përdorimet dhe mënyrën e kujdesit për Bougainvillea spectabilis. Dekoroni kopshtin tuaj me këtë fabrikë ngjitjeje.

Wisteria është një kaçubë që zë një hapësirë ​​të mirë

Cilat lloje të Wisteria janë atje?

A e dini se ekzistojnë lloje të ndryshme të Wisteria? Ejani dhe njihuni me ata në thellësi për të zbuluar se cilat specie janë më të përshtatshme për kopshtin ose oborrin tuaj.

Cissus quadrangularis

Cissus quadrangularis

Zbuloni karakteristikat e Cissus quadrangularis, një bimë dekorative e varur për t’u kujdesur shumë lehtë me veti shumë interesante.

Passiflora edulis prodhon fruta të ngrënshëm

Fruta e pasionit (Passiflora edulis)

Nëse jeni nga ata njerëz që kërkojnë bimë që janë vërtet të dobishme dhe nëse jetoni edhe në një zonë të ngrohtë, hyni dhe takoni fruta pasioni. Do ta dashuroni;)

petrea volubilis

gurore

Takoni Petrea, alpinistë shumëvjeçarë që prodhojnë grupe me lule të bukura vjollcë ose të bardha, për të cilat kujdesen shumë lehtë.

Dekoratë Lonicera japonica

Dorëzonjë në Japoni (Lonicera japonica)

Mësoni këtu rreth karakteristikave, përdorimeve dhe kujdesit të dorëzonjës japoneze (Lonicera japonica). Ne ju tregojmë gjithçka në mënyrë që të mund ta shijoni atë në kopshtin tuaj.

Aristolochia baetica

Qirinj (Aristolochia baetica)

Njihuni me Aristolochia baetica, një barishte shumëvjeçare ngjitje ideale për kopshte të vogla deri në të mëdha, madje edhe për tenxhere. Hyn;)

lonicera implexa

Dorëzonjë mesdhetare (Lonicera implexa)

Lonicera implexa është një alpinist i përsosur për të dekoruar pjergullat, muret dhe gardhet. Këtu ju tregojmë se si të kujdeseni për të dhe ta riprodhoni atë. Ejani dhe zbuloni

Lulja e Lathyrus cicera është e kuqe

Almorta e Malit (Lathyrus cicera)

A e doni që kopshti ose oborri juaj po ndryshon? Nëse është kështu, hyni dhe takoni barishten Lathyrus cicera, një bimë që nuk mund të mungojë në shtëpinë tuaj.

Lule Ipomoea violacea

Lavdi në mëngjes (Ipomea violacea)

Keni nevojë për një alpinist të vogël që rritet shpejt? Hyni dhe njihni të gjithë kujdesin që i duhet Ipomea violacea, një bimë e bukur;)

Pamje e sempervirens Gelsemium

Carolina Jasmine (Gelsemium sempervirens)

Njihuni me Gelsemium sempervirens, një alpinist i bukur, i lehtë për tu kujdesur që prodhon lule me aromë të ëmbël jasemini ... dhe është rezistent ndaj ngricave!

Pamje e gjetheve të syngonium podophyllum

Singonio (Syndoni podophyllum)

Dëshironi të keni një podophyllum Syngonium për të dekoruar shtëpinë tuaj? Hyni dhe ne do t'ju tregojmë cilat janë karakteristikat e tij dhe si kujdeset për të në mënyrë që të jetë mirë.

Bimë Senecio angulatus në habitat

Dredhkë Senecio (Senecio angulatus)

Nëse jeni në nxitim për të mbuluar një grilë ose një mur dhe jeni duke kërkuar një alpinist me gjelbërim të përhershëm që është i lehtë për tu kujdesur, futuni dhe zbuloni Senecio angulatus;)

Kompleksi Muehlenbeckia, një fabrikë për mbulimin e tokës

Muehlenbeckia: kujdes

A keni një mur apo një dysheme që dëshironi ta fshihni pas një grumbulli gjethesh? Zbuloni Muehlenbeckia, tapiceri e shkëlqyeshme me rritje të shpejtë.

Pamje e luleve bicacaro

Bikakaro (Canarina canariensis)

Canarina canariensis është një alpinist që mund ta shijoni si brenda ashtu edhe në kopsht. Çfarë po pret të hysh dhe ta takosh? ;)

Lulja Solandra maxima

solandra maxima

Nëse doni alpinistë të mëdhenj me lule aromatike, hyni dhe takoni Solandra maxima, një bimë spektakolare.

pirostegia venusta

Nëse jeni të interesuar për alpinistët e rrallë që lulëzojnë në vjeshtë-dimër dhe janë gjithashtu me gjelbërim të përjetshëm ... hyni dhe takoni Pyrostegia venusta;)

Pamje e fruticans Jasminum

Fruticans Jasminum

Dëshironi një alpinist të vogël rezistent ndaj të ftohtit dhe acarit dhe që prodhon gjithashtu lule të verdha? Epo, mos hezitoni: takoni fruticans Jasminum.

Granadilat

Shega kineze (Passiflora ligularis)

A po kërkoni një alpinist për të mbuluar atë mur që ju pëlqen aq pak? Hyni dhe takoni shegën kineze, e cila gjithashtu do t'ju japë fruta të ngrënshëm.

Lulja Campsis radicans është shumë dekorative

Radikanë kampe

Campsis radicans është një nga alpinistët më fshatar atje: mbështet deri në -18ºC! Hyni dhe zbuloni se si mund të shijoni bukurinë e saj.

Gropa argjendi në tenxhere të vogël

Gropa argjendi (Scindapsus pictus)

A doni të dini karakteristikat, kujdesin dhe kultivimin që i nevojitet Potusit të argjendit për ta vendosur në Kopshtin tuaj? Ejani dhe zbuloni.

Potos është një bimë e ndjeshme ndaj të ftohtit

Potus (Epipremnum aureum)

Poto është një nga bimët më të kultivuara për bukurinë e saj dhe për sa mirë rritet në ambiente të mbyllura. A doni të dini të gjitha sekretet e saj? Hyn!

Lule trëndafili Sevillian

Trëndafili Sevillian (Rosa 'La Sevillana')

Trëndafili i trëndafilit Sevillian është një kaçubë që prodhon një numër të madh lulesh gjatë pranverës dhe verës. Nëse dëshironi të shijoni bukurinë e saj, hyni dhe njiheni me të.

Hardenbergia violacea

hardenbergia

Handenbergia është emri i disa shkurreve ngjitje me gjelbërim të përhershëm që çelin gjatë sezonit më të bukur të vitit. Hyni dhe zbulojeni.

Clematis armandii

Armand's clematis (Clematis armandii)

Armand's Clematis është një bimë e bukur përherë e gjelbër për ngjitje që mund ta keni si në tenxhere ashtu edhe në kopsht. Hyni dhe zbuloni se si ta merrni.

Bimë Clematis flammula

Hije nate (Clematis flammula)

Nëse dëshironi një alpinist që kujdeset lehtë dhe prodhon lule të bukura gjatë verës, hyni dhe takoni Clematis flammula. ;)

Bima Damiela

Diamela (Jasminum sambac)

Damiela është një bimë shumë e bukur ngjitje që mund ta keni në një tenxhere ose në kopsht. Hyni dhe zbuloni se si të shijoni lulet e saj spektakolare.

Araujia sericifera

Buf (Araujia sericifera)

Araujia sericifera ose miraguano është një alpinist i bukur që, për fat të keq, konsiderohet si një specie pushtuese. Mësoni ta identifikoni atë.

Parthenocissus quinquefolia ose hardhi e virgjër

Si të kultivoni hardhinë e virgjër

Zbuloni se si të rriteni hardhinë e virgjër, një bimë shumë mirënjohëse ngjitjeje që rritet lehtë dhe përdoret gjerësisht për të mbuluar muret.

hydrangea petiolaris

Si të kujdesemi për lulebore ngjitje?

Keni nevojë për një alpinist unik që mund të dekoroj kopshtin ose oborrin tuaj pa probleme? Nëse është kështu, mos hezitoni: hyni dhe takoni lulebore ngjitëse.

Jasemini i verdhe

Si kujdesesh për jasemin pranveror?

Jasmini pranveror është një bimë e bukur që mund të përdoret për të mbuluar mure të ulëta dhe nuk kërkon shumë kujdes. Ejani dhe njiheni me të. :)

Pamje e gjetheve dhe luleve të Jasminum officinale

Jasminum officinale, alpinisti më aromatik

A keni nevojë për të mbuluar një grilë apo një mur të vogël dhe a po kërkoni një fabrikë ngjitjeje që të jetë e bukur dhe e lehtë për tu kujdesur? Atëherë mos hezitoni: Jasminum officinale është ajo që ju po kërkoni. Hyni për të ditur gjithçka rreth saj.

Gjethet e Hedera spiral 'Buttercup'

Kujdesi për dredhkë

A e keni këtë bimë të bukur në kopshtin tuaj dhe duhet të dini si të kujdeseni për dredhkën? Bëhuni perfekt me këshillat që ju ofrojmë.

bimë ngjitjeje

Bignonias ose kor i borive

Bignonia është një bimë ngjitjeje dhe në vijim do t'ju japim disa lloje Bignonias, prandaj kushtojini vëmendje, sepse është një bimë e shkëlqyeshme.

udhëzues për krasitjen e shkurreve të trëndafilave

Shkurtimi i trëndafilave ngjitës

Falë këtij udhëzuesi, ju do të dini kur dhe si të krasitni trëndafilat ngjitës në mënyrë që ato të rriten plotësisht të shëndetshëm vitin e ardhshëm.

Passiflora incarnata

Si kujdeseni për Passiflora incarnata?

Passiflora incarnata është një fabrikë ideale ngjitje për ta pasur në shtëpi. Si ta siguroni atë për të prodhuar një sasi të madhe të luleve? Zbuloni

Clematis në lulëzim

Çfarë janë rrëshqanorët?

Vreshtat na lejojnë të kemi një mur ose rrjetë plot jetë. Përveç që janë shumë të lehta për tu kujdesur, ato janë shumë dekorative. Njihuni me ta.

Mbillni dredhkën tuaj për të mbuluar një mur

Llojet e bimëve ngjitëse

Alpinistët janë bimë që karakterizohen duke pasur kërcell që mund të ngjiten dhe të ulen në mure, mure, pjergulla ose gardhe. Ekzistojnë lloje të ndryshme alpinistësh që grupohen sipas karakteristikave të tyre.

Lonicera caprifolium

Dorëzonjë, skedinë dhe kujdes

Dorëzonja është një bimë shumë interesante për ngjitje: rritet shpejt, ka lule aromatike dhe medicinale ... Zbuloni të gjitha sekretet e saj.

Bizele ëmbël

Si të rritni bizele të ëmbla

Ato janë bimë shumë të bukura që duken bukur si në kopshte ashtu edhe në tenxhere. Gëzoni bukurinë e saj duke mësuar se si të rritni bizele të ëmbla.

kulpër

kulpër

Clematis është një gjini e bimëve ngjitëse që rriten shumë lehtë dhe kanë lule të jashtëzakonshme që do të dekorojnë kopshtin tuaj në më pak se sa mendoni. Zbuloni atë.

Parthenocissus quinqueifolia

Si të krasitni hardhinë e virgjër

Ne ju shpjegojmë kur dhe si të krasitni hardhinë e virgjër, një bimë shumë mirënjohëse ngjitje që rritet lehtë dhe përdoret gjerësisht për të mbuluar muret.

Si të krasitni një hardhi

Oneshtë një nga shkurret më të njohura për ngjitje. Nëse doni të merrni një korrje të shkëlqyeshme vit pas viti, dini si të krasitni lehtë një hardhi.

grafit

Si të kujdesemi për plumbago

Plumbago është një kaçubë ngjitje shumë dekorative me lule blu ose të bardha, ideale për zbukurimin e kopshtit. Dëshironi të dini se si të kujdeseni për të?

Jasminum polyantum

Si të kujdesemi për jaseminin në dimër

Ato janë bimë të jashtëzakonshme ngjitjeje, por shumë të freskëta. Shkruani këto këshilla dhe truke për të ditur se si të kujdeseni për jaseminin në dimër.

Bougainvillea

Ngjyrat e Bougainvillea

Bougainvillea është një kaçube ideal për ngjitje për të gjitha llojet e kopshteve, pasi është rezistente dhe shumë dekorative. Shikoni ngjyrat e tjera të saj.

Quinata e Akebia

Akebia, alpinisti me aromë vanilje

Akebia është një kaçubë ngjitje me gjelbërim të përjetshëm me lule aromatike tepër dekorative. Alsoshtë gjithashtu medicinale dhe shumë fshatar. Çfarë mund të dëshironi më shumë?

Lule Lapageria

Si të rritet kopjimi në shtëpi

Shtë një bimë ngjitje përherë e gjelbër me lule shumë të bukura që mahnit miliona njerëz në të gjithë botën. Zbuloni se si të rritni copihue në shtëpi.

Bougainvillea e kuqe

Si të kujdesemi për një bougainvillea

Ky kaçubë mahnitëse ngjitje është shumë i popullarizuar në kopshtet me klimë të ngrohtë në të gjithë botën. Hyni dhe do të zbuloni se si të kujdeseni për një bougainvillea.

Jasminum multiflorum

Kujdesi për jasemin

Protagonistja jonë sot është një alpinist shumë i njohur falë aromës së këndshme që lulet e saj nxjerrin. A doni të dini kujdesin e jasemines?

Wisteria

Bukuroshja e jashtëzakonshme e Wisteria

Wisteria është një kaçubë ngjitje qumeshtit me origjinë nga Kina dhe Japonia. Isshtë shumë zbukuruese për shkak të luleve të saj, të cilat mund të jenë jargavan, të bardhë ose rozë.

Jasminum polyantum

Përzgjedhja e alpinistëve për pusin

Nëse keni një pus dhe dëshironi t’i jepni një jetë të re ose ta dekoroni për ta bërë atë të duket ndryshe, ne kemi zgjedhur për ju bimë ngjitjeje që janë ideale për këtë qëllim.

Quinquefolia e Parthenocissu

Hardhia e mrekullueshme e virgjër

Hardhia e virgjër është një kaçubë ngjitje me origjinë nga Azia dhe Amerika e Veriut. Gjethet e saj gjetherënëse marrin një ngjyrë të kuqe intensive në vjeshtë.

Wisteria

Wisteria sinensis: lulja e pendës

Wisteria sinensis është një kaçubë ngjitje që mund të rritet në një lartësi prej 15 metra, dhe mund të jetojnë deri në 100 vjet. Shtë shumë interesante për kopsht.

Bimë ngjitje

Si mbahen alpinistët?

Alpinistët rriten në mure dhe pjergulla nga sisteme të ndryshme të kapjes që janë të rëndësishme të njihen.

Brinja e Adamit

Brinja e Adamit

Brinja e Adamit është një bimë që kërkon pak kujdes. Isshtë ideale për brenda në vende të ndritshme.