Faqet më të mira të internetit për të blerë bimët tuaja në internet

Blini bimët tuaja në internet

Nëse jeni të apasionuar pas botës së bimëve, do të dëshironi të keni të gjitha llojet e mundshme në kopshtin ose kopshtin tuaj dhe, për ta bërë këtë, do t'ju ndodhë si ne, të cilët jo gjithmonë kemi mjaftueshëm për të vizituar dyqanin në tonë. lagje, por përkundrazi kërkojmë faqe interneti që na ofrojnë speciet më të ndryshme dhe me çmimin më të mirë. A ju ndodh edhe juve? Epo, ju jeni në vendin e duhur, sepse ne kemi bërë një përmbledhje të asaj që ata janë. faqet më të mira të internetit për të blerë bimët tuaja në internet

Janë vende shumë të besueshme, ku mund të zhyteni dhe të kërkoni çdo specie bimore që ju pëlqen, të krahasoni çmimin e saj dhe të bëni blerjen tuaj nëse më në fund ju bind. Në këtë mënyrë kopshtit, pemishtes apo tarracës suaj nuk do t'ju mungojë as një nga bimët që keni ëndërruar të keni dhe që jeni të vendosur të kujdeseni për këtë stinë. Dhe nëse ndonjë nga speciet tuaja të preferuara nuk është në përputhje me kushtet që do të ketë në hapësirat tuaja, mos u shqetësoni! Sepse me siguri do të gjeni një zëvendësues mes kaq shumë varieteteve. 

Thjesht kërko, shiko, lëre veten të rekomandohet, bie në dashuri dhe blej. Prisni pritjen e ëmbël derisa porosia juaj të arrijë në shtëpi dhe kur të vijë, mbillni, mbillni dhe prisni që mrekullia e Nënë Tokës të funksionojë!

Kopshti në shtëpi: gjithçka për kopshtin ose kopshtin tuaj

E para nga faqet ku të blini bimë Ajo që ne rekomandojmë është Kopsht në shtëpi. Jo vetëm bimët, por në këtë faqe interneti do të gjeni gjithçka, absolutisht gjithçka që mund të imagjinoni për kopshtin tuaj, tarracën tuaj në shtëpinë tuaj të plazhit, në fshat apo në shtëpinë tuaj, sepse ofron mobilje dhe dekorim gjithashtu. 

Blini bimët tuaja në internet

Duke u fokusuar tek bimët, gjë që na intereson, ju mund të zgjidhni nga një shumëllojshmëri e gjerë speciesh aromatike, për kopsht, brenda, jashtë, llamba, fara dhe shtretër farash. 

Ai krenohet me specie spektakolare dhe gjithnjë e më të njohura si bima e kafesë, mimoza e ndjeshme, martesa, konstelacioni i Monstera Thai ose rrapi japonez palmate, ndër shumë variante të tjera.

Dhe, ndërsa kërkoni bimët tuaja, lëreni veten të tundoheni nga qirinjtë aromatikë dhe madje edhe ushqimet nga dyqani i fermës. Sepse Kopsht në shtëpi ka gjithçka. 

Sigurohuni që të vizitoni Colvin

Nëse keni kafshë shtëpiake në shtëpi, ky është dyqani juaj, sepse me siguri e keni parë tashmë që kafshët dhe kopshtet nuk janë gjithmonë të pajtueshme. Shoqëruesi juaj me gëzof do të pëlqejë të provojë bimë dhe ka shumë lloje që janë toksike. Për të shmangur zhgënjimin, mund të shfletoni seksionet e Dyqani online Colvin që ju ofrojnë opsione bimë miqësore me kafshët shtëpiake

Kështu, të jetosh me kafshët dhe të kesh bimë nuk do të jenë dy pasione të papajtueshme dhe do të mund t'i jepni dorë të lirë hobit tuaj të shëndetshëm duke u kujdesur për kopshtin tuaj ose për bimët që zgjidhni për të dekoruar shtëpinë tuaj pa asnjë rrezik për kafshët tuaja shtëpiake. Dhe kini kujdes që jo vetëm kafshët, por edhe fëmijët e vegjël të mund të prekin bimët, prandaj mbani në mend këtë faqe dhe këtë seksion.

Përveç kësaj, Colvin ka mrekulli spektakolare, të tilla si kopshtet e përjetshme dhe një përzgjedhje e tërë orkidesh që me siguri do t'ju pëlqejnë.

GemiGarden

Blini bimët tuaja në internet

En GemiGarden gjeni një të madhe shumëllojshmëri shkurresh trëndafili nga të gjitha ngjyrat që mund të imagjinoni, specie frutore për kopshtin tuaj, bimë sezonale, aranzhimet për ngjarje, bimë medicinale dhe gjithçka që ju ëndërroni për të ngritur kopshtin ose kopshtin tuaj të ëndrrave. Është një tjetër opsion i mirë për blini bimë në internet

Bimët tuaja në internet

Faqja e Bimët tuaja në internet është një tjetër nga faqet më të mira të internetit për të blerë bimë. Ju mundeni blini bimë të brendshme, jashtë dhe gjithashtu pako, përveç vazove me lule dhe madje letra për t'i kushtuar Nëse dikush i veçantë për ju ka ditëlindjen ose dëshironi t'i bëni një dedikim. 

Nuk është një dyqan aq i madh sa ato që kemi parë deri tani, por nuk është keq as nëse doni të mbushni me ngjyra kopshtin, kopshtin apo shtëpinë tuaj, sepse ka bimë shumë të bukura.

Verdecora, një nga faqet e tjera të internetit më të famshme për të blerë bimë online

Verdekora Ka gjithashtu një seksion miqësor për kafshët shtëpiake me lloje bimësh dhe lulesh që mund të kafshohen nga kafshët ose të preken nga fëmijët e vegjël pa rrezik helmimi. Kjo është për t'u vlerësuar. Por ka gjithashtu më shumë se 1500 lloje bimësh, të brendshme dhe të jashtme, llamba, bonsai, kopshte, fara dhe shtretër farërash, si dhe bimë akuariumi. Nëse ka ndonjë adhurues të akuariumit në shtëpi, ata do ta pëlqejnë këtë dyqan.

A ju pëlqejnë palmat? Bimët e Prillit janë dyqani juaj

Bimët e Prillit Është një faqe e dedikuar për palmat, kështu që do t'i kënaqë të gjithë dashamirët e këtij lloji të bimëve sepse do të gjejnë shumëllojshmëri derisa të mërziten. Gjeni gjithashtu bonsais dhe kënaquni me seksionin e tij të lajmeve ku prezanton bimë të reja që me siguri do t'ju pushtojnë. 

Nau-Green

Nëse, përveç bimëve, jeni një person krijues, kjo faqe do t'ju jetë shumë e dobishme, sepse mund ta përfundoni blerjen tuaj duke blerë enë dhe produkte kreative, argëtuese dhe origjinale. Në Nau-Green Ato janë të veçanta, siç tregohet nga tenxheret e tyre japoneze të koleksionit ose vazot e varura për prerje. Nëse nuk doni të humbisni pjesën tjetër të produkteve gjeniale, vizitoni Nau Gjelbër

Fronda, dyqani miqësor ndaj bimëve dhe kafshëve shtëpiake

Frond është një tjetër dyqan që do të pëlqejë adhuruesit e kafshëve sepse, përveç një asortimenti të madh të bimëve dhe gjithçkaje të nevojshme për kujdesin e tyre, ju jep mundësinë të fitoni një thes me ushqim falas dhe po reformohet për të ofruar së shpejti edhe produkte për kafshët shtëpiake. . Përveç kësaj, kompania ofron shërbime për të krijuar hapësira të gjelbra për ju në kompaninë tuaj dhe gjithçka që ju nevojitet në mënyrë që të keni një kënd në shtëpinë tuaj për të pushuar dhe për të shijuar natyrën. 

Ka dyqane të tjera në internet ku mund të blini gjithashtu bimë, për shembull, në Amazona. Po, nëse kërkoni në Amazon, do të zbuloni shitës të panumërt që kanë një shumëllojshmëri të gjerë bimësh të të gjitha llojeve për shitje. Atëherë do t'ju duhet të krahasoni çmimet, por zakonisht ka oferta interesante. 

Këto janë faqet më të mira të internetit për të blerë bimët tuaja në internet. Nuk ka rëndësi se çfarë specie dëshironi të keni dhe të kujdeseni, edhe nëse jeni duke kërkuar blej bimë ajri ose specie të tjera më pak të zakonshme, në këto vende mund të gjeni atë që ju nevojitet dhe, nëse krahasoni çmimet, kujdesi për kopshtin tuaj do të jetë me çmimin më të mirë. 


Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.