Modele flokësh me lule natyrale për të shkuar në një dasmë nesër

Modele flokësh me lule natyrale për të shkuar në një dasmë nesër

Kur është koha për të shkuar në një martesë, duhet të kërkoni aksesorët e përsosur për t'i dhënë fund veshjes tuaj të zgjedhur. Në këtë kuptim, shami me lule natyrale Ata mund të jenë një ndihmë e madhe.

Nuk dalin kurrë nga moda, por është e rëndësishme të zgjidhni modele që i përshtaten veshjeve që do të veshim, periudhës së vitit, madje edhe kohës së ditës. Mos u shqetësoni, ne do të zgjidhim të gjitha dyshimet tuaja për këtë.

Pse të zgjidhni fustane flokësh me lule natyrale për një martesë?

Pse të zgjidhni fustane flokësh me lule natyrale për një martesë?

Përdorimi i luleve për të dekoruar flokët është diçka që praktikohet për mijëra vjet. Aktualisht, Ka shumë arsye për ta bërë atë, hidhini një sy këtyre:

stil dhe elegancë

Një shami e bërë nga lule i shton një prekje stili dhe elegancës veshjes që keni zgjedhur për dasmën. Psedhe lulet kanë një bukuri unike e cila ndihmon në përmirësimin e pamjes tuaj falë freskisë dhe aromës së saj.

Prekje personale dhe e veçantë

Me një shami me lule natyrale Jeni të sigurt se pamja juaj do të jetë shumë më personale dhe më e veçantë. Mjafton të zgjidhni lulet e duhura për stinën e vitit, të ndiqni trendet dhe të zgjidhni lulet që i përshtaten stilit dhe personalitetit tuaj.

Simbolizmi dhe kuptimi

Shumë lule kanë një kuptim shumë specifik. Nëse i zgjidhni mirë ato që do të merrni, Ju mund të përfitoni nga kjo shtojcë për të përcjellë një mesazh të veçantë.

Natyraliteti dhe freskia

Në dasmat e pranverës dhe verës mbizotërojnë stilet e thjeshta dhe natyrale dhe asgjë nuk ju jep më shumë natyralitet dhe freski sesa të mbani një kurorë apo një fustan me lule në flokë. Patjetër, Është një mënyrë unike për të përcjellë gëzimin që duhet të mbizotërojë në një ditë dasme.

Lule të përshtatshme për stinën e vitit

Zgjedhja e luleve për shamitë e nesërme është diçka shumë personale, por Ne ju rekomandojmë të shikoni për varietetet që janë në sezon. në kohën e dasmës. Këtu janë disa sugjerime:

dasma pranverore

 • Tulipanët. Ato janë të disponueshme në një gamë të gjerë ngjyrash duke filluar nga ngjyrat pastel deri tek ato më të gjalla, kështu që nuk do të jetë e vështirë për ju. gjeni tulipanët që përputhen me veshjen tuaj, ose shënojnë një kontrast të këndshëm. Përveç kësaj, ato janë lule që japin një pamje elegante dhe të spikatur.
 • Bozhure. Këto lule të mëdha e të harlisura lulëzojnë në pranverë dhe janë shumë të njohura në dasma, ku zakonisht i shohim si në buqetat e nusërisë ashtu edhe në ato qendrore. Nëse jeni duke kërkuar për një koke romantike dhe elegante, ato janë një zgjedhje e mirë.
 • Lule të egra. Për një pamje më natyrale dhe të rastësishme, asgjë si një kurorë e bërë nga lule të egra tipike pranverore si lule margarita, livando apo kamomil. Nëse dasma është jashtë, një shami me këto lule është një zgjedhje e shkëlqyer.

dasma verore

 • Trëndafila. Një lule e përjetshme, elegante që jep gjithmonë një prekje romantike. Për më tepër, ato mund t'i gjeni në shumë ngjyra dhe madhësi.
 • Hortensia Këto lule voluminoze dhe të harlisura me formë të rrumbullakosur janë perfekte për të bërë një shami me një pamje elegante dhe të sofistikuar.
 • Flora tropikale. Nëse jeni duke kërkuar për diçka më ekzotike, provoni të përdorni lule me origjinë tropikale që i japin stilit tuaj një prekje freskie. Për shembull, orkide, zambakë ose zogj të parajsës.

Dasma vjeshte

 • Krizantemë. Lulet më emblematike të vjeshtës janë të disponueshme në një larmi ngjyrash dhe duken të shkëlqyera në kombinim me degë të gjelbra ose kafe.
 • Luledielli. Ngjyra e saj e verdhë e gjallë dhe forma e saj e veçantë ofrojnë ngrohtësi dhe gëzim. Por është e rëndësishme të zgjidhni lule që nuk janë shumë të mëdha.
 • Manaferrat dhe gjethja. Gjethet e lisit, degët e murrizit dhe frutat e thata mund të ndihmojnë në krijimin e një prekjeje shumë vjeshtore, organike.

dasma dimërore

 • Holly Holly është një bimë tipike dimërore që mund të jetë e pranishme në shamitë me lule natyrale për këtë periudhë të vitit. Përveç kësaj, ai simbolizon jetën dhe fatin e mirë, ndaj transmeton një mesazh ideal për këtë lloj eventi.
 • Lulet e dimrit. Ka varietete të tilla si camellia, amaryllis dhe marigolds që lulëzojnë në dimër. Një kombinim i tyre mund të krijojë një kurorë spektakolare me lule.
 • Degë pishe. Një mënyrë origjinale për të bërë një shami dimërore është me kone pishe dhe degëza të thata. Rezultati është një aksesor me pamje fshatare, por shumë elegant dhe origjinal.

Ngjyrat e luleve për një shami

Paleta që zgjidhni mund të jetë e ndryshme në varësi të kohës së vitit dhe Nëse dëshironi që mbulesa e kokës të përputhet me rrobat tuaja, ose nëse e preferoni për të thyer pamjen totale. Ne ju lëmë disa sugjerime:

E bardhë dhe e fildishtë

Është një zgjedhje e përjetshme që nuk del kurrë nga moda. Këto ngjyra përcjellin pastërti, elegancë dhe sofistikim. Plus, ato shkojnë mirë me çdo stil veshjeje.

tortë e butë

Roza e zbehtë, livando, pjeshke dhe bluja e çelur janë perfekte nëse kërkoni fustane flokësh me lule natyrale me prerje romantike dhe delikate. Sepse Ato i shtojnë ëmbëlsi dhe feminitet pamjes suaj.

Ngjyra të gjalla

Nëse dëshironi një stil më të guximshëm dhe më të spikatur, është interesante që ju vlerësoni përdorimin e luleve në ngjyra të gjalla dhe të ngopura si e kuqja intensive, portokallia e ndezur ose vjollca e thellë. Janë tone që transmetojnë energji dhe vitalitet. Po vërtet, përdorni ato me masë dhe kërkoni ngjyra që përputhen mirë me ngjyrën e rrobave tuaja, ose do të merrni efektin e kundërt me atë që kërkoni.

Tonet neutrale

Lulet në nuanca si bezha janë elegante dhe japin shumë lojë kur krijoni një koke dasme. Sepse Ato përputhen me një shumëllojshmëri të gjerë stilesh dhe paletash ngjyrash.

Kombinimi i ngjyrave

Nëse dëshironi diçka më dinamike, provoni veshjet e kokës që kombinojnë lule të madhësive, ngjyrave dhe teksturave të ndryshme.

Zgjedhja është e juaja, por ju rekomandojmë që të provoni rezultatin përfundimtar të veshjes dhe aksesorëve përpara ditës së dasmës, për t'u siguruar që të jetë ajo që prisni. Nëse jo, prapë do të keni kohë për të bërë ndryshime. Kur Këto janë shami me lule natyrale, mos harroni se më pak është më shumë, ndaj mos abuzoni me madhësinë e tyre apo sasinë e luleve dhe ngjyrave.


Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.