Si të blini jashtëqitje të mira të larta

jashtëqitje të larta

Blerja e një stoli të lartë mund të jetë një detyrë e vështirë. Dhe ka kaq shumë opsione të disponueshme në treg sa ndonjëherë mund të tërhiqesh nga çmimi ose dizajni pa e kuptuar se po bën një gabim. Nëse do të blini jashtëqitje të larta, atëherë keni nevojë për një të tillë udhëzues për t'ju ndihmuar të dini se çfarë të kërkoni për ta bërë atë siç duhet.

Dhe këtu do t'ju ndihmojmë. Dëshironi të dini se cilat janë jashtëqitjet më të mira në treg? Çelësat për të pasur sukses me blerjen? Këtu ju tregojmë gjithçka.

Top 1. Jashtëqitja më e mirë e lartë

rekuizitë

 • Përfundim metalik.
 • Set me dy stola të larta.
 • Ndenjëse e veshur me susta që mbron një pjesë të shpinës.

Contras

 • Ata duhet të hipin.
 • Janë disi të shtrenjta.

Përzgjedhja e jashtëqitjeve të larta

Hidhini një sy këtyre stolave ​​të tjera të larta që mund të përshtaten me atë që kërkoni.

hjh OFFICE 645012 VANTAGGIO Karroca Bar

Të bëra prej metali, ato kanë një shtresë pluhuri që pastrohet lehtë. Në këmbët kanë gome për të mbrojtur dyshemenë dhe ato janë të grumbullueshme.

VASAGLE Set me 2 Karrige Bar

Këto dy stola të larta janë prej metali dhe druri. Secila ka përmasat 32 x 65 cm dhe mund të mbajë 100 kilogramë secila.

Set stofe bari SONGMICS me 2 copë

Ju keni një grup me dy stola me Mbushje e trashë me shkumë dhe tapiceri lëkure sintetike me cilësi të lartë. Ato janë në dispozicion në të bardhë, gri dhe të zezë. Ata mbajnë deri në 120 kilogramë dhe mund të kthehen 360º.

IntimaTe WM Heart 2 x Karrige bari të larta me mbështetëse krahësh prej lëkure artificiale

Këtu keni një grup me dy stola të bardha (edhe pse ato janë të disponueshme edhe në ngjyrë të zezë). E bërë prej lëkure sintetike, matjet janë: mbështetëse: 43*29cm, ndenjëse: 43*37*5cm, gjatësia e krahut: 33cm, lartësia e sediljes: 60.5-81.5cm.

Set YOUTASTE me 2 Karrige Bar

Bëhet fjalë për një komplet me dy stola bari të larta që mund t'i gjeni në ngjyra të ndryshme (përveç atij që ju tregojmë). Lartësia e sediljes është midis 60 dhe 80 centimetra.

Udhëzues për blerjen e stolit të lartë

Para se të filloni të kërkoni jashtëqitje të larta, është e rëndësishme që të merrni parasysh disa gjëra që ndonjëherë anashkalohen. Dhe është se ne zakonisht shikojmë nëse na pëlqen në sy apo është brenda buxhetit tonë që në momentin e së vërtetës nuk na shërbejnë sepse nuk janë marrë parasysh faktorë të tjerë më të rëndësishëm.

Këtu duam t'ju ndihmojmë. Ju lëmë më poshtë cilat janë pikat kyçe për të blerë jashtëqitje të larta si duhet.

Ngjyra

Jashtëqitja e lartë vjen në një larmi ngjyrash, nga e zeza, kafe, e kuqe, blu... Kur zgjidhni ngjyrën më të mirë duhet t'i kushtoni vëmendje stilit të kuzhinës apo lokalit tuaj. Për shembull, nëse kuzhina është prej druri, vendosja e një stoli të zezë, të bardhë apo edhe të kuqe do të binte shumë në sy. Çfarë është e mundur? Po, sigurisht, por nëse dëshironi që të përputhet me mobiljet, atëherë duhet të zgjidhni një në nuancën e kafesë.

material

Jashtëqitjet e larta mund të bëhen nga materiale të ndryshme, si p.sh dru, metal, plastikë, lëkurë, çelik inox… Dhe secila prej tyre ka avantazhet dhe disavantazhet e saj.

Për shembull, druri është një opsion klasik dhe i fortë, ndërsa metali dhe plastika janë më të lehta dhe më të lehta për t'u pastruar. Lëkura, megjithatë, është një opsion elegant dhe i rehatshëm që mund të jetë më i shtrenjtë.

Zgjedhja do të varet jo vetëm nga stili dhe dekorimi që keni në shtëpi, por edhe të shijeve tuaja dhe dobishmërisë që i jepni këtij mobilimi.

Madhësi

Sigurohuni që të matni hapësirën e disponueshme në kuzhinë ose bar përpara se të blini një stol të lartë. Karriget e larta vijnë në madhësi të ndryshme, nga të vogla për përdorim në një kuzhinë të ngushtë deri te ato të mëdha për përdorim në një bar. Por nëse blini një që është shumë i madh, do të jetë e pakëndshme sepse do të marrë shumë; dhe nëse është i vogël, mund të mos ju shërbejë për atë që dëshironi.

Madhësia e jashtëqitjeve të larta ndryshon në varësi të aplikimit dhe hapësirës së disponueshme. Në përgjithësi, jashtëqitja e lartë ka një lartësi ndërmjet 65 dhe 110 cm, me një lartësi ndenjëse midis 60 dhe 80 cm. Kjo është e përshtatshme për t'u përdorur në një banak kuzhine ose bar ose banak. Megjithatë, nëse hapësira është e kufizuar në kuzhinë ose bar, mund të kërkoni stola më të vogla të larta. Është e rëndësishme të matni hapësirën e disponueshme në kuzhinë ose bar përpara se të blini një stol të lartë për t'u siguruar që do të përshtatet rehat në vendndodhjen e synuar.

çmim

çmimet e larta të stolit ndryshojnë shumë në varësi të materialit, madhësisë dhe markës. Mund të gjeni opsione të lira për më pak se 50 euro, por edhe shumë më të shtrenjta.

Ku te blej?

blini jashtëqitje të larta

Së fundi, këtu do t'ju ofrojmë disa dyqane që kemi shqyrtuar në mënyrë që të dini se ku të blini dhe çfarë mund të prisni në to. Vendimi përfundimtar duhet të merret nga ju, por në këtë mënyrë do të mund të shihni nëse dyqanet për të cilat po flasim ia vlejnë apo jo.

Amazona

Amazon është një nga dyqanet ku do të gjeni më së shumti shumëllojshmëri, edhe me Modele që nuk e kishit menduar se do të kishte. Përsa i përket çmimeve, ato janë paksa të larta, por jo shumë dhe ndonjëherë ia vlen të gjesh stola më origjinale (ose të paktën nuk shihen në dyqane të tjera).

bricodepot

Në Bricodepot keni edhe një seksion ekskluziv për jashtëqitje, por numri i artikujve të disponueshëm në ueb nuk është shumë i lartë. Edhe kështu, ndoshta në dyqane mund të gjeni më shumë modele.

ndërprerje

Duke përdorur motorin tuaj të kërkimit për të gjetur një stol të lartë, ne e kemi kuptuar këtë mund të gjeni më shumë se 400 artikuj, disa shiten nga supermarketi dhe shumica nga shitës të palëve të treta.

Ju mund t'i renditni ato sipas markës, çmimit dhe kategorisë, por jo sipas madhësisë, kështu që do t'ju duhet të gërmoni pak.

Leroy Merlin

Në Leroy Merlin ata kanë një pjesë të stolave ​​dhe stolave, në të cilat, duke përdorur filtrat e tyre, ju mund të përcaktoni lartësinë dhe madhësinë e plotë në mënyrë që t'ju tregojë vetëm ato që plotësojnë kërkesat tuaja.

A e dini tashmë se cilat jashtëqitje të larta do të blini?


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.