Si të blini jastëkë me paletë

jastekë për paleta

Burimi i jastëkëve fotografik për paleta: Lidl

Nëse jeni nga ata që ripërdorni elementë që ju bien në dorë, me siguri e keni parë sesi paletat mund të bëhen mobilje për tarracë. Konkretisht në karrige, kolltuqe etj. Por, për rehati më të mirë, duhet të blini jastëkë me paletë.

A ka ndonjë specialitet? A duhet të plotësojnë një sërë karakteristikash? Cilat janë më të mirat? Nëse po pyesni veten, le t'ju japim disa përgjigje.

Top 1. Jastëku më i mirë për paletat

rekuizitë

 • Tepër e butë, tepër e rehatshme dhe tepër e trashë.
 • 100% pambuk.
 • Forma drejtkëndore.

Contras

 • Ata dërgojnë modele të ndryshme.
 • Ajo zbehet.
 • Nuk zgjat shumë.

Përzgjedhja e jastëkëve për paleta

Gjeni, më poshtë, jastëkë të tjerë për paletat që mund të jenë interesante dhe që do të jenë më afër shijeve tuaja.

Jastëkë për paleta Set për larje të jashtme: 40×120 cm + 80×120 cm

Këto jastëkë me madhësi standarde janë mbushur me poliestër dhe mund të pastrohet me një leckë të lagur ose vendosini në lavatriçe në maksimum 30ºC. Ato janë të disponueshme në dizajne të ndryshme (si me model ashtu edhe të thjeshtë).

Set jastëk mobiljesh paletë Chicreat për mbështetëse shpine 120 x 40 x 10/20 cm

Përmasat e përafërta të këtij grupi jastëkësh për paleta janë 120 x 40 x 10/20 cm. Kjo Bërë nga 50% poliester dhe 50% shkumë viskoelastike. Sa i përket ngjyrës, ajo është gri dhe e kuqe.

MaxxGarden Pallet Cushions – Jastëk prapa për paletat Euro

Këto jastëkë janë të mbushur me pambuk dhe poliestër. Është vetëm një jastëk mbrapa 120 x 40 cm E disponueshme ne ngjyra te ndryshme.

Set jastëk me paletë VOUNOT 2-copë

Ky set përbëhet nga dy jastëkë, njëri për mbështetësen me përmasa 120 x 40 cm dhe tjetri për sediljen me përmasa 120 x 80 cm. Materiali mbushës është poliestër dhe pëlhura është rezistente ndaj njollave dhe lahet në makinë (30 gradë).

Jastëkë/dyshek palete

Kjo është një grup jastëkësh për paleta i përbërë nga një mbështetëse shpine 120 x 40 cm dhe një ndenjëse 120 x 80 cm.

Është i mbushur me shkumë poliuretani dhe ju mund të zgjidhni midis ngjyrave të ndryshme.

Udhëzues blerjeje për një jastëk palete

Blerja e jastëkëve me paletë mund të jetë e lehtë. Thjesht duhet të zgjidhni ato që ju pëlqejnë më shumë dhe kaq. Por, E keni marrë parasysh që do të jenë larg shtëpisë? Se ato do të bëhen më të pista, apo se do t'ju duhet një, dy ose pesëdhjetë për shkak të madhësisë që janë?

Kur bëhet fjalë për marrjen e një jastëku për paletat, ka disa faktorë që duhet t'i merrni parasysh. Cilin? Ju tregojmë më poshtë.

material

Sa i përket materialit, ai mund të ndahet në dy: nga njëra anë, pëlhura e atij jastëku, që duhet të siguroheni që të jetë i përshtatshëm për të qenë jashtë, të jetë rezistent, të mos ngjitet apo thith nxehtësinë apo të na bëjë të djersijmë etj.

Për më tepër, do të ishte mbushja, e cila është e rëndësishme dhe do të varet mbi të gjitha nga ajo që do ta përdorim (një jastëk që do ta përdorim një ose dy herë nuk është i njëjtë me atë që do ta përdorim çdo ditë dhe për disa orë).

Ngjyra

Në këtë seksion ne mund t'ju themi të zgjidhni ngjyrat e jastëkëve që janë në përputhje me dekorimin që keni, por e vërteta është se duhet marrë parasysh edhe një pikë: insektet.

Nëse flasim për jastëkë të jashtëm, sepse mobiljet tuaja me paletë janë në tarracë ose në mes të kopshtit, atëherë këto mund të jenë interesante për insektet në një moment, veçanërisht për grerëzat, bletët... Në rast se zgjidhni ngjyra që ato mund të tregohuni të interesuar, ata nuk do të hezitojnë të afrohen, kështu që do të keni mysafirë të pakëndshëm.

Nëse jeni brenda shtëpisë nuk ka shumë problem sepse nuk do të vuani nga sa më sipër dhe në këtë rast mund të zgjidhni të luani me dekorimin.

Madhësi

Një pikë tjetër për të cilën duhet pasur shumë kujdes është madhësia e jastëkut. Imagjinoni që keni bërë një karrige me paleta dhe dëshironi të vendosni një jastëk të mirë, të madh, të butë dhe mbi të gjitha të rehatshëm. Kështu që ju zgjidhni një me madhësinë e një jastëku të dyfishtë. Problemi është se mund të mos përshtatet në karrige dhe kur uleni është më e pakëndshme të mos ikin sesa të shijoni.

Ose mund të ndodhë anasjelltas, pra, e keni blerë aq të vogël sa të duheshin të paktën tre për të mbuluar pjesën e poshtme të shpinës dhe nuk ju dhembin.

Ideale do të ishte blerja e jastëkëve për paleta sipas madhësisë së kolltukut, divanit apo edhe krevatit. Në këtë mënyrë nuk do të kishit disa për të akomoduar, as edhe një që të bëhet më shumë pengesë se çdo gjë tjetër.

çmim

Dhe kemi ardhur te çmimi. Ky është faktori përfundimtar dhe ai për të cilin mendojmë më shumë kur blejmë. A do të jetë e shtrenjtë? I lirë? A është çmimi i drejtë për atë jastëk? Me siguri më shumë se një herë e keni pyetur veten. Çmimet variojnë nga 30 deri në 100 euro përafërsisht.

Ku te blej?

blej jastëkë për paleta

Gjëja e fundit që na ka mbetur është t'ju ndihmojmë të blini jastëkë palete. Edhe pse kjo është e lehtë, ne donim të kërkonim dyqanet kryesore dhe ja çfarë do të gjeni për të.

Amazona

Edhe pse ne kemi thënë gjithmonë se Amazon është dyqani më i madh dhe ku mund të gjeni më shumë shumëllojshmëri, e vërteta është se, në këtë rast, ka shumë pak rezultate në lidhje me jastëkët për paletat. Çmimet janë të ngjashme me dyqanet e tjera.

bricodepot

Nuk do të kemi shumë fat as në Bricodepot, të paktën online. Dhe është ajo Nuk ka rezultate as për jastëkë për paleta dhe as për jastëkë, pa më shumë. Kjo nuk do të thotë që nuk mund t'i gjeni në dyqanet fizike, por të paktën në internet nuk janë pjesë e katalogut të tyre.

ndërprerje

Në këtë rast, Carrefour mund Amazon për sa i përket jastëkëve të paletës, sepse ka shumë më tepër rezultate. Sigurisht që edhe kopertinat janë të përziera, ndaj heqja e tyre vazhdon Ka më shumë modele për të zgjedhur.

Çmimet janë të ngjashme me dyqanet e tjera.

Konforamë

Në këtë dyqan, pavarësisht se është një nga më të njohurit për mobilje në të gjithë Spanjën, nuk ka shumë modele jastëkësh për paleta. Kanë dalë vetëm rreth katër modele, me ngjyra të ndryshme, por me të njëjtat përmasa. Sa për çmimet e tyre, ato nuk janë të këqija.

Ikea

Në Ikea kemi gjetëm jastëkë të jashtëm, por konkretisht për paletat nuk kemi pasur fat. Ndoshta në dyqanet fizike mund të gjenden por online nuk ka qenë e mundur.

Lidl

Me Lidl keni një problem të vogël dhe është ai ofertat janë të përkohshme dhe nuk do t'i gjeni gjithmonë në dyqanet fizike. Megjithatë, duke qenë se ata kanë mundësuar dyqanin online, gjithnjë e më shumë produkte ngarkohen në të dhe është e mundur që ju të gjeni jastëkë në katalogun e tyre.

Nuk është se ka një larmi të madhe, sepse nuk është kështu, por përshtatet me atë që kërkohet normalisht. Me avantazhin se ato janë zakonisht të lira.

A e dini tashmë se cilët janë jastëkët e paletës që i përshtaten më mirë mobiljeve tuaja?


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.