Si të blini një tavolinë të mirë të zgjatur në natyrë

tavolinë e jashtme e zgjerueshme

Imagjinoni që bëni një vakt për miqtë ose familjen. Dhe në momentin e së vërtetës tavolina juaj mbetet e vogël. Për këtë, asgjë më e mirë se një tavolinë e zgjatur në natyrë. Por, si ta blini atë në mënyrë që të funksionojë për ju dhe të zgjasë për shumë vite?

Nëse ju doni për të bërë një blerje të mirë duhet të dini faktorët më të rëndësishëm. Dhe gjithashtu hidhini një sy tavolinave më të mira në treg. Të shkojmë me të?

Top 1. Tabela më e mirë e zgjatur në natyrë

rekuizitë

 • Pjesa e sipërme e tavolinës e bërë nga rrasa alumini.
 • Ka këmbë trekëndore.
 • Është dritë.

Contras

 • Ajo gërvishtet lehtë.
 • Mund të arrijë i pabalancuar.
 • Nëse fryn shumë erë, tavolina mund të përmbyset nëse nuk keni peshë mbi të.

Zgjedhja e tavolinave të jashtme të zgjatshme

Nuk jeni të bindur nga zgjedhja e parë? Mos u shqetësoni, këtu po ju lëmë tavolina të tjera në natyrë që mund t'ju vijnë në ndihmë.

Blumfeldt Tavolinë Pamplona në natyrë

Kjo tavolinë drejtkëndëshe Do t'ju shërbejë deri në 6 persona. Është prej alumini me xham dhe sipërfaqja maksimale e saj është 180 x 83 centimetra.

Keter – Tavolinë ngrënieje e jashtme e zgjatur Harmony

Kjo tavolinë e zgjatshme është e përforcuar me mentesha alumini. Mund të arrijë 240 centimetra.

Tavolinë Kopshti e Zgjatshme RESOL Vegas 100×260/300 cm

Në ngjyrë çokollate, kjo Tavolina e zgjatur e jashtme shërben për 12 persona. I palosur është 100×260 ndërsa i hapur ngrihet në 300 centimetra. Është bërë nga polipropileni i përforcuar me tekstil me fije qelqi dhe mbrojtje UV.

Tavolinë kopshti e zgjerueshme 160 deri në 210 cm në dru tik

Kjo tavolinë ka formë ovale dhe është prej druri dru tik. kërkon a trajtim periodik për të shmangur rruajtjen. Për më tepër, montimi është i shpejtë dhe i lehtë.

MOBILI FIVER, Tabela e Zgjatshme Emma 160 Ngjyrë Druri Rustik

Prodhuar në Itali, është një version i madh i tryezës Emma të markës. Dimensionet e tij janë 160 x 90 x 75,5 cm të mbyllura ndërsa, e hapur, mund të arrijë 200 ose 240 cm. Është ideale për 10 persona.

Udhëzues blerjeje për një tavolinë të zgjatur në natyrë

Tavolinat e zgjatura në natyrë janë një plus kur bëhet fjalë për dekorimin, sepse me to nuk keni nevojë të blini një tavolinë të madhe për të strehuar të gjithë darkuesit tuaj, nëse ato vijnë vetëm herë pas here. Ai zë hapësirë ​​dhe gjithashtu do të duket aq i madh sa mund të mos duket mirë. Megjithatë, një i zgjerueshëm ka lehtësinë të bëhet "i vogël" derisa të jetë e nevojshme të japë maksimumin e kapacitetit të tij.

Dhe a doni të dini se çfarë do të kërkoni për të blerë në mënyrë inteligjente? Këtu flasim për faktorët që i konsiderojmë më të rëndësishëm.

Ngjyra

Vetë ngjyra nuk është diçka shumë e rëndësishme për t'u marrë parasysh. Por ndikon, dhe shumë. Për shembull, imagjinoni se keni një oborr spanjol në natyrë me dysheme druri, disa divane prej druri dhe gjithçka me një pamje fshatare. Dhe ju shtoni një tavolinë metalike të zgjatur në natyrë. Gjëja normale është se është shumë e parregullt dhe në fund nuk do të dekorohet mirë (në fakt do të prishë gjithçka).

Mundohuni t'i përmbaheni paletës suaj të ngjyrave. pasi, përndryshe, do t'ju duhet të ridekoroni për ta bërë atë të përshtatet mirë në tërësi.

material

Tavolinat e jashtme të zgjatshme janë bërë me të ndryshme materiale të tilla si alumini, çeliku, druri dhe plastika. Këto janë më kryesoret dhe këto materiale janë zgjedhur sepse dihet se qëndrojnë mirë jashtë. Tani, secili ka të mirat dhe të këqijat e veta. Për shembull, në rastin e drurit, ai është rezistent ndaj motit të keq, por gjithashtu ka nevojë për më shumë mirëmbajtje. Ato prej alumini dhe çeliku janë shumë të qëndrueshme, por janë gjithashtu shumë të ftohta dhe ndonjëherë do të jetë e vështirë të hiqni disa njolla. Dhe ato plastike janë të lehta për t'u pastruar dhe mirëmbajtur, por nuk do të zgjasin shumë, veçanërisht në mot të keq.

Madhësi

Është e vërtetë që po flasim për tavolina të zgjatura në natyrë, gjë që lejon shumë njerëz të ulen në tavolinë. Por këto janë të kufizuara, mos harroni. Kështu që ju duhet të dini se çfarë madhësie mund të përshtateni (Është e kotë ta zgjedhësh kur është palosur sepse kur e zgjat, mund të mos e kesh në atë zonë) si dhe numrin maksimal të njerëzve që do të ftoni (për të blerë një më të madh apo më të vogël).

Me pak fjalë, ju këshillojmë të matni hapësirën ku do ta vendosni dhe ta mendoni si të zgjatur. Nëse e blini të palosur dhe më pas dëshironi ta hapni, mund ta gjeni veten me më shumë se një problem.

Zgjidhni një madhësi që i përshtatet hapësirës suaj të disponueshme dhe numrit të njerëzve që dëshironi të jeni në gjendje të ulen në tryezë

çmim

Për sa i përket çmimit, e vërteta është se përmasat, materiali madje edhe ngjyra ndikojnë. Në përgjithësi, ju do të jeni në gjendje blini një tavolinë të jashtme të zgjatshme për nga 100 deri në më shumë se 1000 euro. Pse një pirun kaq i madh? Kryesisht për shkak të madhësisë së asaj tavoline dhe materialit.

Ku te blej?

blej tavolinë të zgjatshme në natyrë

Ju keni parë tashmë gjithçka, kështu që hapi i fundit që duhet të bëni është blerja. A e dini se ku mund të blini një tavolinë të zgjatur në natyrë? Me siguri do të thoni në dyqane, por a keni ndalur të mendoni se ku do të ishte më mirë? Mirë sepse na japin më shumë opsione ose ku çmimet janë më të lira.

Ne kemi analizuar disa dhe kjo është ajo që kemi gjetur.

Amazona

Në Amazon do të gjeni shumë rezultate, por për sa i përket çmimeve janë disi më të larta se në dyqanet e tjera (kjo është arsyeja pse duhet ta keni parasysh këtë). Përveç kësaj, është e përshtatshme që të rishikoni mirë karakteristikat pasi ndonjëherë shtohen kostot e transportit.

Gjykata angleze

Në El Corte Inglés ka një seksion për tavolinat e kopshtit, por nuk na lë të ndahemi nga zgjeruesit. Pra, ne kemi bërë një kërkim të përgjithshëm për të gjetur disa produkte, me çmime disi më të shtrenjta se në dyqanet e tjera.

Ikea

Edhe pse në Ikea kemi një seksion tavolinash në natyrë për kopshtin dhe tarracën, e vërteta është se është e vështirë të gjesh vetëm ato të zgjerueshme sepse nuk kemi gjetur një filtër që na jep vetëm ato artikuj. Pra, duke përdorur kërkimin na tregon 3 produkte (në fakt vetëm një me variacione). Gjithashtu, ju nuk mund ta blini atë në internet.

Leroy Merlin

Së fundi, ne kemi Leroy Merlin. Është një nga dyqanet ku mund të gjeni këto tavolina më të lira. Për këtë, ajo ka seksionin e saj ekskluziv për tabela, por, Në filtrat që ju lejon të vendosni, në llojin e produktit mund ta bëni atë t'ju tregojë vetëm tavolinat e zgjatshme të kopshtit, cilat janë ato që na interesojnë. Pastaj mund t'i vendosni ato në bazë të buxhetit tuaj.

Do të gjeni një numër të madh tavolinash për të zgjedhur atë që ju përshtatet më shumë. Dhe çmimet do të ishin në përputhje me vlerën e këtij produkti.

A keni zgjedhur tashmë tryezën tuaj të jashtme të zgjatshme?


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.