Trendi më i fundit në buqetat e nusërisë

buqeta nusesh per kete vit

Buqetat e nusërisë kanë evoluar shumë nga lulet e thjeshta dhe dasmat e vitit 2024 nuk do të jenë përjashtim. Çiftet do të martohen vitin e ardhshëm Ata do të kërkojnë ide të reja dhe novatore për dasmën e tyre dhe do të kenë parasysh edhe klasikët.

Në vitin 2024, tendenca më e fundit në buqetat e nusërisë do të përfshijë një kombinim të bimëve, ngjyrave të gjalla dhe materialeve të pazakonta.
Sa i përket ngjyrave, tonet neutrale janë gjithmonë elegante, por këtë vit Ngjyrat e ndritshme mund të shtojnë personalitet me shtimin e shiritave për kontrast delikate.

Blu dhe e verdha e artë janë dy tone shumë aktuale, sa më shumë ngjyra dhe modele aq më mirë të krijoni një kombinim interesant dhe të bukur në të njëjtën kohë.

Buqeta nusesh të kombinuara: klasikët e rinj

te kombinuara-nuseve-buqeta.

Buqetat e kombinuara të nusërisë janë një trend i madh për vitin 2024. Kjo do të thotë a kombinim i luleve tradicionale dhe moderne, një version i ri i klasikut të vjetër të zambakëve dhe trëndafilave që kemi parë për kaq shumë kohë.

Përdorimi i bimëve në këto buqeta të kombinuara do t'i dallojë ato nga ato tradicionale. Është një mënyrë për të integruar më shumë natyrën në dasmë, duke krijuar një temë "outdoors" që bie në sy nga turma e buqetave.

Do të ketë gjithashtu një prekje nostalgjie, me lule të egra të përdorura si pjesë e aranzhimeve, e përshtatshme për vitin 2024 nëse trendi drejt minimalizmit në dasma vazhdon.

Qendrat e harlisur të kopshtit

buqeta-për-qendër-tavolinë.

Qendrat e dasmës janë gjithmonë një konsideratë e rëndësishme për një temë dasme. Në vitin 2024, pamja e harlisur e kopshtit do të bëhet një trend gjithnjë e më popullor.

Këto pjesë qendrore zakonisht përfshijnë disa bimë dhe lule të rregulluara në qendër të tryezës, duke krijuar një pamje që të kujton një kopsht në lulëzim të plotë.

Një shumëllojshmëri ngjyrash shkurresh dhe flore do të shfaqen në këto aranzhime që asnjë pjesë tjetër qendrore nuk mund ta ëndërronte. Pamja e harlisur e kopshtit ishte e popullarizuar në fillim të viteve '21 dhe bëri një prekje të gjallë dhe të gëzuar për çdo martesë.

Ky trend është një mënyrë e shkëlqyer për të rinovuar qendrën klasike dhe Përfshini elemente natyrore në çdo martesë.

Lule per buqeta nusesh 2024

bridal-buqetë-me-trëndafila

Sa për lulet, trëndafilat Ata janë të përjetshëm dhe janë simbol i dashurisë dhe romancës. Prandaj, ata do të marrin një dimension të ri këtë vit.

Ju mund të përfshini trëndafila të mëdhenj në buqetën tuaj, duke krijuar një aranzhim të përjetshëm por bashkëkohor, që simbolizon dashurinë e qëndrueshme.
Lulet e egra po provojnë të jenë një zgjedhje shumë e njohur për të shtuar ngjyra të gjalla dhe hijeshi natyrale.

Lule klasike si dahlias, zambakë, tulipanë, orkide, bozhure, do të vazhdojë të jetë favorit. Por tani kombinimi bëhet me lulet bashkëkohore si kamomili, lakra jeshile, manaferrat, frutat dhe perimet. për të bërë një kombinim shumë modern dhe për të shkuar pak nga klasikja.

Lulet e egra: një prekje e natyrës

buqeta nusesh dhe lule natyrale

Për më tepër, përdorimi i luleve natyrale dhe të egra nëse rriten në vend, po ndihmojnë mjedisin. Le të kemi parasysh ndërgjegjësimin mjedisor është bërë shumë i rëndësishëm vitet e fundit.

Momentalisht dasmat mbahen në qendra kopshtesh, serra, shumë më tepër sesa në dhomat e ndenjes ose ndërtesat, kështu që përfshini lule të egra, barishte, lëngje ose lloje të tjera bimësh nga kopshtet e jashtme, në këtë mënyrë Krijon një pamje organike dhe nxjerr në pah bukurinë e natyrës në maksimum.

Bimët dhe lulet po bëhen shumë të njohura për t'u përfshirë në dekorimin e shtëpisë, në fakt teksturat, materialet, gjithçka që lidhet me natyrën.

Një tjetër pikë e rëndësishme është bërja e buqetave të nusërisë minimaliste, e cila është gjithashtu një stil shumë i kërkuar këtë vit. Rregullime të thjeshta, të thjeshta, por elegante dhe diskrete.

Një tjetër trend i mrekullueshëm është të inkorporoni shumë teksturë në bimë dhe lule, duke shtuar shumë interes vizual si lule të freskëta dhe kolazh, të kombinuara me lule të thata.

E guximshme dhe e ndritshme: rilindja e ngjyrës

nuse-buqetë-ngjyra

Tema minimaliste e ngjyrave të bardha ose të lehta ka qenë e njohur në lulet e dasmës prej disa kohësh. Megjithatë, në vitin 2024 do të ketë një zhvendosje drejt ngjyrave të ndritshme dhe të gjalla. Këto lule të ndritshme do të bëjnë një deklaratë në çdo buqetë dhe padyshim që do të bien në sy.

Nuancat rozë, vjollcë, të verdhë dhe blu të të gjitha ngjyrave do të jenë të njohura për nuset dhe shoqërueset e nuses, madje edhe meshkujt në festën e nusërisë do të zgjedhin butoniera më të gjalla (mos harroni se ato janë dekorimet me lule që mbajnë në xhaketë).

Kjo pamje e guximshme dhe e ndritshme do t'i japë dasmave të vitit 2024 një ndjenjë lozonjare dhe mund të përfshihet me shije në çdo temë. Kombinimi i këtyre ngjyrave të ndezura dhe aranzhimeve të harlisura do të krijojë një pamje të freskët dhe moderne.

Kolazhe krijuese dhe kthesa moderne

Dasmat moderne dhe kreative do të jenë në rendin e ditës në vitin 2024 dhe revolucioni i kolazheve të guximshme dhe të papritura të luleve dhe materialeve do të hyjë në skenë në formën e kthesave moderne, siç janë buqetat me kolazh.

Këto dizajne inovative përfshijnë materiale të tilla si degëza, gjethe, pupla dhe elementë të tjerë natyrorë nga natyra, të cilat japin një pamje unike dhe artistike.

Kolazhet mund të bëhen në një shkallë më të madhe, me pjesë qendrore dhe rregullime të tjera, ose të shfaqen si një buqetë nusërie. Përfshin aranzhime të mrekullueshme me lule vendosur në disa pika vokale, të mëdha në madhësi nëse është e mundur.

Vendosja ideale është në piedestale dhe kolona me kërcell të gjatë, lule të larta, të përfshira tekstura, elementë kaskadë, duke krijuar pjesë shumë tërheqëse dhe të denja për foto.

Edhe pse janë rregullime të thjeshta, Është diçka shumë efektive për t'u përfshirë sepse ofron shumë elegancë dhe ngjyra. Është një mënyrë e shkëlqyer për të thyer mykun, për t'u dalluar dhe për të dalë nga rutina dhe klasikja. në çdo dasmë.

Fjalët e fundit, në vitin 2024, lulet e dasmës kanë të bëjnë me përqafimin e natyrës, thyerjen e mykut dhe përpjekjen e ideve të reja dhe unike. Nga buqetat e përziera, te ngjyrat e theksuara dhe të ndezura, te qendrat e harlisura të kopshtit dhe kolazhet krijuese, Tendenca më e fundit në buqetat e nusërisë do të jetë krijimi i një look-u që është vërtet unik dhe flisni me çiftin në ditën e tyre të veçantë.

Pavarësisht nëse dasma juaj është boho, moderne, tradicionale apo diçka në mes, ka shumë mënyra për ta bërë buqetën tuaj të nusërisë unike.


Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.