Unaza me lule trendi me i fundit ne buqetat e nuses

unazë-lule-mbulesë.

Çfarë është një unazë lulesh?
Gjithashtu i njohur si "buqetë me rrathë", është një buqetë nusërie, lulet e së cilës janë të rregulluara në formë unaze dhe jo në një formë më tradicionale  si ta mbani buqetën në dorë.

Këto buqeta zakonisht përmbajnë një larmi lulesh nga margaritë deri te trëndafilat, të derdhura në një rregullim të lehtë rrethor. Kjo bazë rrethore zakonisht është prej druri ose metali dhe mund të zbukurohet me lule dhe gjelbërim.

Është një alternativë shumë kreative që është në trend kohët e fundit për të përdorur diçka ndryshe nga buqeta tradicionale e nusërisë. Ky lloj dekorimi me lule ka një mesazh stërgjyshorë, shumë më të fuqishëm se buqetat tradicionale, përveç kuptimeve që mund të kenë lulet që zgjidhni.

Forma rrethore është sinonim i përjetësisë, që mund të shoqërohet me premtimin e dashurisë së përjetshme. Një detaj më shumë, shumë i rëndësishëm për t'i dhënë një nuancë romantizmit dasmës tuaj.

Rrathët janë të gjithanshëm pasi kombinohen me të gjitha llojet e luleve dhe fustaneve, Ato janë të lehta, të lehta për t'u mbajtur, duken të pabesueshme me shtimin e kërcellit dhe degëve në tonet jeshile dhe lule të të gjitha madhësive. Një alternativë unike për nuset dhe shoqërueset e nuses.

Është një opsion i mrekullueshëm për t'u çuar në altar pasi gjelbërimi dhe gjethja kanë kaq shumë nuanca dhe tekstura që duken bukur, dhe ka shumë vend për kreativitet.

P.sh. Ju mund të shtoni bimë si eukalipt, i cili simbolizon mbrojtjen dhe bollëkun, fier dhe succulents që duken spektakolare në një buqetë dhe janë shumë të qëndrueshme.

Unaza origjinale me lule nusërie

lule-unazë-nuse-hyrje.

Buqetat e nusërisë me unaza janë një nga opsionet më origjinale të buqetave. Këto buqeta sjellin një ndjenjë sqimë dhe elegance në një martesë.

Përveç kësaj, rregullimi i saj e bën atë një buqetë ideale për çdo lloj nuseje, qoftë zyrtare, bohemiane apo edhe fshatare. Buqetat e nusërisë me unaza janë ideale për destinacion apo dasma në natyrë, duke qenë se stili informal përshtatet shumë mirë me mjediset informale.

Ka një arsye të mirë pse ky stil i aranzhimeve me lule është bërë trendi më i fundit në buqetat e dasmave. Ato i ofrojnë nuses një mënyrë tradicionale për të treguar dashurinë e saj, një pjesë e bukur dhe e gjallë që do të festojë dashurinë si në ditën e dasmës ashtu edhe në çdo ditë që do të vijë.

Tendencat kreative për të dizajnuar unazën e luleve

Ka shumë mënyra për t'i bërë buqetat e nusërisë me rrathë të duken bukur dhe në modë. Shumë nuse kanë zgjedhur të shtojnë disa elementë shtesë në unazën e tyre të luleve, si gjethe ose sytha për të shtuar një ngjyrë ose pak teksturë shtesë.

Rrathët mund të përfshijnë gjithashtu elementë të tjerë unik dekorativë, si fjongo ose bizhuteri për të shtuar një prekje argëtuese dhe personale.

lule dhe ngjyra

Paletat e ngjyrave për rrathët e luleve po ndryshojnë gjithashtu. Shumë të dashura kanë zgjedhur të përdorin ngjyra të pazakonta, të tilla si jeshile mente, e verdhë kanarinë ose vjollcë si theks për buqetat e tyre. Këto ngjyra duken mahnitëse në rrethin e luleve dhe zbulojnë një personalitet të guximshëm dhe krijues.

Stilet dhe dekorimi i rrathëve

Rrathët gjysmë të zbukuruar janë gjithashtu shumë në modë: Qoftë në stilin rustik, bohem, me lule të freskëta. Kjo ide është ta çoni atë si një çantë dore në altar.

Versioni tropikal: Për shembull, me gjethet e monsterës, orkide, varet nga rregullimi dhe veshja e nuses.

rrathë jeshile-nusërore

Rrathë e plotë me lule: në të cilën mund të zgjidhni lulet sipas stinës, nëse jeni në fillim të vjeshtës mund të vendosni lule si astranthia, margarita, livando, mund të shtoni gjethe ulliri, rozmarinë, të përfshini ngjyrë kafe dhe jeshile të errët.

E rëndësishme është të zgjidhni tonet që mbretërojnë në peizazh gjatë asaj periudhe të vitit.

unazë e tërë-lule.

Nga druri: Është ideale për të shtuar anemone shumë ngjyra, hydrangea, trëndafila të vegjël, ideale për t'i dhënë një prekje pastel që kombinohet në mënyrë perfekte me drurin. Këto rrathë mund t'i gjejmë edhe në madhësi të ndryshme.

rrath me fjongo

Kaskadë: Ju mund t'i vendosni lulet në një kaskadë drejt tokës. Vendosja e luleve të tulipanëve dhe trëndafilave janë ideale për këtë stil që kemi. Për këto kompozime dhe dizajne me lule Nuk ka asnjë kufizim moshe pasi fëmijët mund të mbajnë këtë lloj vathësh edhe për dasma.

kaskadë-lule

Shtimi i shiritave në aranzhimet e luleve Është një kombinim ideal, pasi mund të kombinohen me tonin e veshjes.

lule-unazë-për-vajzë

Për të gjitha stinët: Një tjetër ide e mrekullueshme është përgatitja e një unaze lulesh duke shtuar të gjitha llojet e elementëve që janë të përshtatshëm për të gjitha stinët si agrume të prera, lule të thata, lule natyrale, Është ideale për t'u përdorur në festimet e dasmave në të gjitha stinët.

Këshilla për zgjedhjen e rrathit të duhur

Sigurisht, me kaq shumë opsione të ndryshme për buqetat dhe stilet e nusërisë, mund të jetë dërrmuese për të gjetur më të mirën për dasmën tuaj. Për një fillim, Duhet të keni parasysh llojin e dasmës që planifikoni të bëni dhe veshjen që do të vishni.

Ky informacion do t'ju ndihmojë të përcaktoni stilin dhe madhësinë e duhur për rrethin tuaj të luleve.

rrath-mbaj-si-çantë

Përveç kësaj, Ju gjithashtu duhet të mendoni për kuptimin dhe qëllimin pas luleve. ashtu siç po e zgjidhni. Lulet kanë kuptime specifike dhe mund të përdoret për të nënkuptuar ndjenjat, dëshirat dhe ëndrrat e thella, kështu Ju duhet të konsideroni se çfarë lule dëshironi dhe pse. Kjo do t'ju ndihmojë gjithashtu të gjeni dizajnin perfekt për dasmën tuaj.

Së fundmi, buqetat e sapo zbuluara të nusërisë me unaza lulesh janë një shtesë e bukur për çdo dasmë. Këto buqeta shtojnë një prekje krijuese në dasmën tuaj dhe Ata janë një mënyrë e shkëlqyeshme për të treguar dashurinë tuaj për të dashurit tuaj në ditën e tyre të veçantë.

Ato ofrojnë gjithashtu një shumëllojshmëri pothuajse të pafundme stilesh, madhësish. materialet, ngjyrat dhe kuptimet, kështu që ka një unazë të përsosur për çdo nuse.

Nëse jeni duke kërkuar për një buqetë nusërie në modë, një rreth lulesh mund të jetë alternativa më e mirë për ju. Këto aranzhime ofrojnë një pamje të përjetshme dhe elegante, dhe janë një mënyrë e bukur dhe unike për të shprehur dashurinë e përjetshme mes çiftit tuaj.


Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.