Varietetet e kallamsheqerit

Varietetet e kallamsheqerit

Nëse e konsideroni veten një person veçanërisht të ëmbël, me siguri e njihni kallam sheqeri. Pikërisht nga kjo bimë nxirret ajo që është e nevojshme për të prodhuar sheqerin me të cilin ëmbëlsoni kafen dhe ëmbëlsirat tuaja. Karakterizohet nga lartësia e saj, e cila mund të arrijë 2 deri në 4 metra, me kërcell shumë fijor të pasur me saharozë. Nga familja e barit, vjen nga vende me klimë të butë si Azia, India dhe Guinea e Re. Më shumë se 79% e sheqerit të prodhuar në botë vjen nga kallam sheqeri. Por kini kujdes, sepse ka të ndryshme llojet e kallam sheqerit. Ne ju tregojmë varietetet e kallam sheqerit më të spikaturit. 

6 lloje apo lloje kallam sheqeri dhe këta janë emrat e tyre

Mund të gjejmë deri në gjashtë llojet e kallam sheqerit, dy prej tyre të egra dhe katër të tjera të marra duke përdorur teknika për të përmirësuar gjenetikën e bimës. Ne do të shohim secilin prej tyre, në mënyrë që të dini emrat e varieteteve të kallam sheqerit dhe disa veçori. 

kallam sheqeri të egër

Duke filluar nga varietetet e egra, do të gjejmë kryesisht dy: të Saccharum robustum dhe Saccharum spontaneum. Le të shohim.

Saccharum robustum

Saccharum robustum, përkthyer si "kallam sheqeri i fortë”, është rritur në Guinenë e Re. Është një bimë e gjatë dhe mund të arrijë 5 deri në 10 metra lartësi. Ata kanë nevojë për një klimë me diell, megjithëse mund të përballojnë temperaturat deri në 7 gradë nën zero. Për sa i përket tokës, ata preferojnë atë ku ruhet lagështia konstante dhe shumë më mirë nëse është një tokë e tipit ranor. 

Kjo shumëllojshmëri kallami sheqeri është e njohur në botanikë që nga viti 1946, kur zyrtarisht një fermer amerikan i quajtur Carl Otto Grassl e përshkroi atë në detaje dhe njohuri.

Saccharum spontaneum

Varietetet spontane të kallamsheqerit

Ky tjetri e ka origjinën në Indi shumëllojshmëri e egër e kallam sheqeri. Për sa i përket lartësisë, është shumë më i shkurtër se varieteti i mëparshëm, sepse Saccharum spontaneum mezi i kalon tre metra gjatësi. 

Është e lehtë të përhapet nëpër tokat që janë ekspozuar ndaj përmbytjeve. Kjo ka bërë që, në disa raste, ajo është kthyer edhe në një shtëpi për kafshë, si rinoceronti indian, i cili fshihet mes barishteve.

Larg nga prodhimi i sheqerit, në Nepal, përdorimi që i japin barit është të bëjnë çati dhe gardhe për dyer. 

Vlen të theksohet kjo lloj kallam sheqeri natyral që është shumë rezistent ndaj dëmtuesve dhe sëmundjeve. Dhe kjo ka shërbyer për të krijuar varietete të tjera të modifikuara gjenetikisht për të përmirësuar speciet. 

Nga ana tjetër, mbani emrin e këtij kallam sheqeri, sepse është një bimë që përdoret në Ayurveda, pra në mjekësinë alternative dhe përdoret në Indi prej shumë vitesh.

Kallam sheqeri të modifikuar gjenetikisht

Meqenëse e kemi parë varietetet e egra të kallam sheqerit Tani do të shohim katër llojet hibride që janë marrë duke modifikuar gjenet e tyre për të bërë bimë më rezistente dhe interesante. Këto janë.

Saccharum sinense

La Saccharum sinense është një kallam sheqeri e cila filloi të kultivohej në Kinë dhe në Indinë veriore. Jo shumë i gjatë, lartësia e tij mezi arrin një metër e gjysmë ose, në disa raste, pesë metra. 

Ashtu si varietetet që kemi parë, ato kërkojnë një klimë të ngrohtë dhe tokë ranore e të lagësht, megjithëse mund të përballojnë temperatura mjaft të ftohta, deri në 7 gradë nën zero nëse krijohen rrethanat. 

Dalloni nga kjo kallam sheqeri lulëzimi i tij, me lule rozë që mbijnë nga nëntori deri në mars. Dhe rezistenca e tij, sepse është më e fortë se të mëparshmet dhe gjithashtu i reziston klimës së thatë. 

Kjo shumëllojshmëri është përdorur në trajtime të njëpasnjëshme përmirësimi dhe përftimi llojet hibride të kallamsheqerit

Saccharum barberi

E dyta e varietete hibride të kallam sheqerit është Saccharum barberi. Përmbajtja e tij e sheqerit është më e ulët se ajo e varieteteve të tjera dhe, mbi të gjitha, ajo e specieve officinarum që do të shohim më vonë. 

Saccharum edule

La Saccharum edule Është një tjetër nga speciet e zbutura ose të përmirësuara të kallam sheqerit. Një tjetër bar Saccharum, kërcelli i të cilit është shumë fijor dhe plot sheqer. Ai arrin lartësinë një e gjysmë deri në katër metra dhe kultivohet, mbi të gjitha, në Azinë Juglindore, në zonat më tropikale. 

Nuk hahet vetëm sheqeri i kallamishteve, por edhe kokat e luleve, nëse kapen kur nuk janë hapur ende. Ato mund të hahen të papërpunuara ose të ziera në avull dhe madje edhe të thekura. Është një nga ato thesaret e kuzhinës të kuzhinës indoneziane. 

Ata kërkojnë shumë ujë, prandaj mund t'i gjejmë në disa ishuj të Paqësorit ku ekzistojnë kushtet e duhura, me temperatura nga 20 deri në 30 gradë dhe reshje mesatare.

Fabrika e sheqerit

Varietetet spontane të kallamsheqerit

La Fabrika e sheqerit është emri i kallam sheqerit më të kultivuar. Ka kërcell me ndërnyje në të cilat grumbullohet saharoza. Ndonëse kultivimi i tyre filloi në Guinenë e Re, aktualisht rriten në të gjitha vendet me klimë tropikale, duke pasur parasysh rëndësinë që ka marrë konsumimi i tyre, jo vetëm i sheqerit, por edhe i substancave të prodhuara prej tij si etanoli. 

Kjo bimë është kryqëzuar me varietete të tjera, si sinense apo barberi, për të krijuar super specie. 

Ajo rritet shumë shpejt deri në 3 ose 4 metra lartësi, veçanërisht midis pranverës dhe verës. Zakonisht ato mblidhen përpara se të shfaqen lulet, sepse procesi i lulëzimit të bimës zvogëlon përmbajtjen e sheqerit në të. 

Ashtu si varietetet e tjera, ajo ka nevojë për një klimë me diell dhe tokë ranore e të lagësht, si dhe kushte të mira klimatike dhe lëndë ushqyese për të pasur një korrje të mirë. Megjithatë, është një bimë e fortë dhe rezistente. 

Që nga kohërat e lashta, kjo bimë është përdorur për të nxjerrë lëngun e saj të ëmbël, duke prerë dhe ngjeshur kërcellet. Kohët e fundit, rreth dy mijë vjet më parë, në Indi filloi të nxirret me zierje. 

Aktualisht, shpërndarja e të korrave është zgjeruar dhe Kallami i sheqerit rritet edhe në Evropë. Dhe si kërcelli ashtu edhe mbetjet nga industria e sheqerit ushqehen me bagëti, sepse u tregua se një dietë e bazuar në këtë ushqim bëri që derrat të lindnin më të fortë.Këto janë varietetet e kallam sheqerit dhe të dhënat që ne kemi konsideruar interesante për të ndarë me ju.


Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.