Si për të blerë një kopsht kopsht?

Një kopsht i derdhur, pak i fshehur mes pemëve, është i mrekullueshëm. Mund të shërbejë si një strehë për më të voglin e familjes, si një dhomë mjetesh, apo edhe si një vend ku mund të pushoni pa u shqetësuar nga askush.

Prandaj është një mundësi për të shijuar më shumë vendin, dhe gjëja më e mirë është që ju mund ta bëni atë pa shpenzuar shumë para. Dëshironi të dini se cilat janë modelet me vlerë të mirë për para?

Gardebruk® Shed...
370 komente
Gardebruk® Shed...
 • MË SHUMË MË SHUMË - Kapaku i jashtëm i markës Gardebruck do t'ju japë mundësinë të organizoni kopshtin tuaj dhe t'u jepni mbrojtje veglave dhe sendeve tuaja që nuk përshtaten brenda shtëpisë.
 • MBROJTJE IDEAL - Në kasollen metalike prej çeliku të galvanizuar rezistente ndaj motit, veglat tuaja të kopshtit mbrohen në mënyrë të përkryer nga moti i keq dhe papastërtitë.
 • RUAJTJA PERFEKT - Mbani karrocën tuaj, skarën, pajisjet e kopshtit, veglat dhe shumë sende të tjera të thata dhe të sigurta në kasollen e kopshtit Gardebruk. Me 4 grepa shtesë, ju mund të varni lehtësisht veglat tuaja të kopshtit, të tilla si lopata, grabujë, krasitëse, etj. deri në 15 kg.
shitje
Kopshti i jashtëm...
 • HAPËSIRË E MADHE RUAJTJE: Kopshti i jashtëm i kopshtit i përsosur për të ruajtur gjithçka që ju nevojitet në mënyrë të organizuar dhe të sigurt. Ne rekomandojmë montimin në një bazë të fortë që vepron si dysheme. Optimizojeni hapësirën tuaj në maksimum me këtë zgjidhje praktike dhe të gjithanshme
 • GARANCI 10 VJEÇ KUNDËR KORROZIONIT: Falë strukturës së saj rezistente dhe të trajtuar posaçërisht prej çeliku të veshur me zink dhe fletë të galvanizuar, ne mund të sigurojmë mbrojtje afatgjatë kundër korrozionit. Kjo garanton qëndrueshmërinë dhe rezistencën e tij, duke e bërë atë opsionin ideal për përdorim të jashtëm.
 • SKARA PËR PARANDALIMIN E KONDENSIMIT: Ka katër hapje që lejojnë rrjedhjen e duhur të ajrit brenda, duke parandaluar akumulimin e lagështirës dhe kondensimit. Kjo ndihmon në mbajtjen e një ambienti të thatë dhe të ajrosur brenda kazanit, duke mbrojtur kazanin dhe materialin e ruajtur.
shitje
Dera e Kopshtit Gardebruk...
635 komente
Dera e Kopshtit Gardebruk...
 • PARAQI METAL - Ky kasolle metalike me cilësi të lartë Gardebruk me çati me çati është ideale për këdo që dëshiron të ruajë të gjitha veglat dhe pajisjet e kopshtit në një vend të sigurt dhe të thatë. Falë sipërfaqes së saj të madhe, streha e gjerë e kopshtit ju ofron më shumë se hapësirë ​​të mjaftueshme për makinën tuaj të barbekjusë, skarë, mobilje kopshti, vegla dhe të gjitha veglat e tjera të kopshtit.
 • RESISTENTE A LA INTEMPERIE - Sus herramientas de jardín están protegidas de la intemperie y la suciedad en el cobertizo metálico. La puerta corredera de dos partes garantiza un fácil acceso al cobertizo de jardín. Gracias a la abertura de 77 cm de ancho, también puede pasar fácilmente objetos voluminosos por la puerta.
 • AJERIM I MIRË - Vrimat sigurojnë qarkullim të mirë të ajrit dhe parandalojnë formimin e lagështirës dhe mykut. Me 4 grepa shtesë, mund të varni lehtësisht veglat tuaja të kopshtit, si lopata, grabujë, gërshërë krasitjeje etj., deri në 15 kg.
Opsunny Booth ...
63 komente
Opsunny Booth ...
 • RUAJTJA E MJAFTSHME: Kjo strehë e kopshtit prej çeliku ofron një hapësirë ​​të mbuluar në kopshtin tuaj për të ruajtur veglat, pajisjet, biçikletat dhe çdo send tjetër që duhet të mbahet i thatë dhe i mbrojtur.
 • REZISTENT DHE TË LEHTË PËR MONTIM: Strehë e jashtme me një strukturë të qëndrueshme, prej çeliku të trajtuar për përdorim jashtë dhe rezistente ndaj korrozionit, ideale për jashtë. Panelet e prera paraprakisht e bëjnë instalimin më të lehtë, duke kursyer kohë dhe përpjekje
 • KULTI ME PJETËR: Pjerrësia e çatisë së këtij kasolle parandalon akumulimin dhe stagnimin e ujit, duke parandaluar kështu përkeqësimin e strukturës dhe ndryshkjen. I përshtatshëm për përdorim afatgjatë
shitje
Keter Manor 4X6 S Shed -...
7.033 komente
Keter Manor 4X6 S Shed -...
 • Derdhje e brendshme dhe e jashtme për të ruajtur të gjitha mjetet dhe enët e shtëpisë dhe kopshtit.
 • Dizajni i saj elegant i drurit faux i jep Manor House funksionalitet të shkëlqyeshëm.
 • Përfshin dyer dhe dritare për dritë natyrale, shfryn dhe një bravë për dry.

Përzgjedhja e modeleve më të mira

Marrja e një këndi fshatar dhe të bukur në kopsht është mjaft e lehtë me një derdhje. Ndërsa është bërë nga materiale rezistente, ndonjëherë duke imituar dru, ajo mund të kombinohet në mënyrë të përkryer me pjesën tjetër të elementeve në zonë. Por për këtë është e rëndësishme të zgjidhni mirë modelin:

Hoggar nga Okoru

Kjo derdhje e bukur e kopshtit është metalike, e pikturuar jeshile. Ka ventilime në mënyrë që ajri të rinovohet dhe brendësia të ajroset mirë, dhe një derë dyshe rrëshqitëse e cila do të jetë shumë e lehtë për t’u hapur dhe mbyllur.

Struktura është bërë prej çeliku të galvanizuar, dhe dimensionet e saj të jashtme janë si më poshtë: 201x121x176 centimetra. Ajo zë një sipërfaqe prej 2,43 metra katrorë dhe nuk ka nevojë për mirëmbajtje. Ajo peshon 51 kg.

HOMCOM

Nëse ajo që ju nevojitet është një kopsht i kopshtit për mjetet tuaja, ne rekomandojmë këtë model që është bërë me dru bredhi, i cili është një nga ata që i reziston më mirë motit të keq si dhe rrezatimit diellor. Përveç kësaj, ajo është trajtuar me bojë të papërshkueshme nga uji, me të cilën qëndrueshmëria e saj është më se e sigurt.

Ajo ka një derë të dyfishtë me doreza metalike, dhe brenda ka disa ndarje, kështu që ju mund të mbani të organizuara objektet tuaja. Dimensionet e mbledhura një herë janë 75x140x160 centimetra, dhe peshon gjithsej 22 kg.

Kopsht i jashtëm i derdhur

Kjo derdhje kopshti e tipit derdhur është bërë nga fletë çeliku e llakuar, e cila është shumë e qëndrueshme dhe i reziston lagështisë, rrezeve të diellit dhe pluhurit mirë. Ka katër dritare ventilimi në mënyrë që ajri të rinovohet dhe një derë rrëshqitëse në të cilën mund të vendosni një dry.

Dimensionet totale janë 277x191x192 centimetra, dhe ka një peshë 72 kg.

Faktori Keter

Shtë një shtëpi e bukur që mund ta keni si jashtë ashtu edhe brenda, për shembull, një garazh. Ka një dysheme, një derë të dyfishtë, një dritare përmes së cilës hyn drita, dhe madje edhe një ulluk falë të cilit mund të mbledhësh ujë (natyrisht nëse e ke atë në kopsht ose oborr).

Isshtë bërë prej plastike rezistente në ngjyrë kafe dhe bezhë që imiton drurin. Përmasat janë 178x114x208 centimetra, dhe peshon 50,30 kg.

JETA 60057

Isshtë një derdhje plastike e qëndrueshme, me dyer të dyfishta dhe dysheme jo të rrëshqitshme. Ajo gjithashtu ka një çati me çati me një dritë dritare, dhe brenda ka dy rafte qoshe dhe një qendër të gjerë, të gjitha janë të rregullueshme. Struktura e brendshme është bërë prej çeliku të galvanizuar shumë rezistent që është i mbuluar me një shtresë të dyfishtë polietileni, i cili është shumë rezistent ndaj rrezatimit ultraviolet.

Nëse flasim për përmasat e tij, ato janë 215x65x78 centimetra, dhe peshon gjithsej 142 kilogramë. Për mbledhjen e tij nevojiten tre të rritur.

1 e jona kryesore

A doni të dini se cilën kopsht kopshtesh do të zgjidhnim nëse do të duhej të blinim një? Epo, kjo nuk është shumë e vështirë, pasi do të kërkonim një të tillë që është i bukur, praktik dhe rezistent. Kjo është, diçka si kjo:

rekuizitë

 • Isshtë një shtëpi e bërë nga druri i pishës, shumë rezistente ndaj kalimit të kohës.
 • Ka një derë të dyfishtë që është e përforcuar me mentesha dhe një bravë.
 • Kulmi është me çati, i bërë nga panele druri dhe i mbuluar me pëlhurë asfalti. Ajo gjithashtu mbron brendësinë nga temperaturat e ulëta.
 • Easyshtë e lehtë për tu mbledhur.
 • Ideale për ruajtjen e mjeteve.
 • Ajo zë një sipërfaqe prej 2,66 metra katrorë, kështu që mund të ketë në kopshte ose oborre. Përmasat janë 196x136x218 centimetra.

Contras

 • Druri është i patrajtuar, dhe megjithëse është shumë rezistent, nuk do të dëmtojë kryerjen e një trajtimi me vaj druri.
 • Nëse e doni shtëpinë për diçka më shumë sesa të ruani objekte, për shembull, nëse doni që ajo të jetë një lloj shtëpie e vogël ku mund të qëndroni gjatë, qoftë duke lexuar apo duke bërë gjëra të tjera, pa dyshim dimensionet nuk janë adekuate .
 • Çmimi mund të jetë i lartë në krahasim me modelet e tjera.

Udhëzues blerjeje për një kopsht kopshtesh

Derdhja e kopshtit është ideale për ruajtjen e mjeteve

Nëse do të blini një kopsht kopshti, por nuk jeni i sigurt se cila, ja disa këshilla:

Madhësi

Para se të blini, edhe para se të filloni të kërkoni, është e rëndësishme që të llogaritni sipërfaqen atje ku dëshironi ta keni. Për ta bërë këtë, merrni një masë kasetë dhe matni anët, kështu që me këto të dhëna mund të zgjidhni një që përshtatet vërtet në kopshtin tuaj.

material

Kabinat janë bërë prej metali, plastike ose druri. Dy materialet e para janë padyshim më rezistentet ndaj lagështisë, por përkundrazi nëse jetoni në një zonë shumë të nxehtë dhe shtëpia është në diell të plotë ata do të bëhen një serë Dhe nuk do të jeni në gjendje të jeni brenda

Ata që janë bërë prej druri janë fshatar dhe megjithëse kanë nevojë për trajtime për t’i mbajtur të bukura, në zonat e nxehta ato janë më të rekomanduarat; në ato të ngrohta ose të ftohta, ne rekomandojmë të zgjidhni një metal ose plastik.

çmim

Çmimi do të varet shumë nga madhësia dhe materiali i kabinës. Ato metalike janë zakonisht shumë më të lira se ato prej druri, pasi që për shembull është e mundur të merret një që zë një sipërfaqe prej 4 metrash katrorë për më pak se 300 euro; por nga ana tjetër, një druri që zë të njëjtën sipërfaqe do të kushtojë më shumë se dyfishi. Prandaj, para se të vendosni për njërin ose tjetrin, mos hezitoni të krahasoni karakteristikat e tyre.

Ku të blini një kopsht kopshtesh?

Derdhja e kopshtit mund të blihet në vende të ndryshme

Nëse dëshironi të dini se ku ta blini një, mund ta bëni nga ndonjë prej këtyre vendeve:

Amazona

Ne amazon ata kanë një katalog mjaft të gjerë të kopshteve të hedhura: i keni prej druri, metali ... Blerja e një këtu është e thjeshtë: zgjidhni atë që i përshtatet më mirë nevojave tuaja bazuar në preferencat tuaja, por gjithashtu mund ta bëni duke marrë parasysh mendimin e blerësve të tjerë. Pastaj, ju vetëm duhet të paguani dhe të prisni ta merrni atë në shtëpinë tuaj.

bricodepot

Në Bricodepot është e mundur të gjesh stendat, veçanërisht ato metalike, me çmime tërheqëse. Por ka disa pengesa: për shembull, megjithëse mund t'i blini ato direkt në dyqanin e tyre dhe të prisni që ato të dorëzohen në shtëpinë tuaj, nuk është e mundur të dini se çfarë mendojnë blerësit e tjerë sepse nuk ka mundësi të lënë një vlerësim. Kjo e bën blerjen pak të rastësishme në fund.

Bricomart

Në Bricomart ndonjëherë nuk është e mundur të blini derdhje kopshtesh, pasi jo gjithmonë i kanë. As ato nuk janë në dispozicion në internet, por duhet të shkoni personalisht në një dyqan fizik për të zgjedhur atë që ju intereson më shumë.

ndërprerje

Në Carrefour, si në qendrat e saj tregtare ashtu edhe në dyqanin e saj në internet, do të gjeni një katalog të gjerë të kopshteve të hedhura. Në tregtinë e tij elektronike mund të merrni edhe një ide se çfarë mendojnë njerëzit, pasi ai ka një sistem vlerësimi të yjeve. Pasi të keni paguar, nëse është në një dyqan fizik, ju keni mundësinë të kërkoni që ajo të dorëzohet në shtëpinë tuaj, megjithëse kjo rrit çmimin.

Ikea

Në ikea është e rrallë që ata shesin derdhje kopshtesh, por ju gjithmonë keni mundësinë të kërkoni të shihni nëse ata kanë. Pra, nëse do të shkoni në një dyqan, kontrolloni me menaxherin.

Leroy Merlin

Në Leroy Merlin do të gjeni shumë lloje të kopshteve të hedhura: metali, druri, i përbërë. Ato kanë madhësi dhe çmime të ndryshme, midis të cilave mund të zgjidhni atë që ju intereson më shumë bazuar në vlerësimet e njerëzve të tjerë, pasi ka një sistem vlerësimi të yjeve. Përveç kësaj, është gjithashtu e mundur të blini në internet.

A keni gjetur kopshtin tuaj të preferuar të kopshtit?