Si mund të njohim zephyranthes flavissima

Zephyranthes flavissima

Ne ju tregojmë se si mund të keni një zephyranthes flavissima në kopshtin tuaj dhe të kujdeseni për të në mënyrë që të zgjasë për shumë vite.

Anemone Mona Lisa

Anemone Mona Lisa

Ja si duket anemonja e Mona Lizës, një vepër e vërtetë arti për të zbukuruar dhe shtuar ngjyrën në kopshtin tuaj

papaver argemone meksikan

Argemone papaver meksikan

Ky është argemon i bukur meksikan papaver, një bimë pushtuese që mund të kolonizojë shpejt pothuajse çdo rajon.

A e njihni terapinë me lule Bush?

A e njihni terapinë me lule Bush?

Dëshironi të njihni terapinë e luleve me shkurre? Ne ju tregojmë gjithçka për këtë mënyrë të veçantë për t'u kujdesur për veten.

Fizostegjia

Gjithçka rreth Physostegia

Gjithçka rreth Physostegia në mënyrë që të mund të mësoni dobësitë e saj, virtytet e saj dhe si t'i jepni kujdesin më të mirë

Lule për të ngrënë

Lule për të ngrënë

Këto lule për t'u ngrënë kanë shumë veti ushqyese dhe mund t'i përgatisni në mënyra të ndryshme.

biznaga

A e njihni biznagën Malaga?

A keni dëgjuar ndonjëherë për biznaga? Është simbol i Malagës por si është? Nga jeni? Zbuloni gjithçka rreth saj.

Cili është kuptimi i gladiolit?

Kuptimi i gladiolit

A e dini kuptimin e gladiolit? Zbuloni rëndësinë e tyre historike dhe çfarë kuptimi kanë këto lule sot

Boophone-disticha-lule-në-një tjetër-ton

Bima e shekullit, bukuroshja helmuese

Disticha boophone është e rrezikshme për njerëzit dhe kafshët, me kujdesin e duhur është shumë e bukur për kopshtin për shkak të luleve të saj të bukura.

klivia blu me lule me ngjyra intensive.

Klivia blu: fakt apo trillim?

A keni parë foto të kliviave blu dhe keni dyshuar në to? Sot do t'ju tregojmë të vërtetën për këtë lule të veçantë me një ngjyrë të panatyrshme.

Mësoni si të mbillni azaleas në tenxhere

Si të mbillni azaleas në një tenxhere?

Mësoni gjithçka që duhet të dini se si të mbillni azaleas në një tenxhere, në mënyrë që t'i keni ato brenda shtëpisë tuaj për të dekoruar brendësinë.

Ka legjenda që lidhen me gjembaçin skocez

Çfarë është gjembi skocez?

Dëshironi të dini më shumë për gjembaçin skocez? Këtu shpjegojmë se çfarë është dhe çfarë kuptimi dhe rëndësie ka në atë vend.

Lulet e Anemone nemorosa janë zakonisht të bardha.

Anemoni pylli (Anemone nemorosa)

Dëshironi të dini më shumë rreth Anemone nemorosa? Këtu shpjegojmë se çfarë është, cilat janë vetitë e tij dhe më shumë kuriozitete.

Lulëzimi i mediumit Campanula bëhet në maj

Zile Canterbury (Campanula e mesme)

Dëshironi të dini më shumë rreth mediumit Campanula? Këtu ju shpjegojmë se çfarë është dhe çfarë kujdesi kërkon, në rast se dëshironi ta rritni.

Hollanda është prodhuesi dhe eksportuesi kryesor i tulipanëve.

Nga janë tulipanët?

Dëshironi të dini se nga janë tulipanët? Këtu flasim për origjinën e tyre dhe se si këto lule të bukura bulboze mbërritën në Evropë.

Lotimi i parregullt i hydrangeas mund të çojë në pasoja negative

Si të ujisni hydrangeas?

Dëshironi të dini se si të ujisni lulebore? Këtu ju shpjegojmë dhe diskutojmë se çfarë mund të ndodhë nëse e bëjmë gabim.

Begonia tuberoze është një lloj begonia me lule të mëdha

Llojet e begonias dhe kujdesi

Mësoni për llojet kryesore të begonias, më të lehtat për t'u marrë, dhe gjithashtu se si të kujdeseni për to. Hyni tani.

Bozhure është një bimë barishtore

lule të mëdha të bardha

Dëshironi të dini emrin e bimëve më të bukura që prodhojnë lule të mëdha të bardha? Atëherë mos hezitoni: hyni këtu.

coprosma pendohet

Coprosma pendohet

Ju prezantojmë me bimën Coprosma repens në tërësi. Hyni këtu për të njohur karakteristikat dhe kujdesin e tij.

Alstroemeria aurantiaca është bulboze

alstroemeria aurantiaca

Hyni për të mësuar gjithçka rreth Alstroemeria aurantiaca ose zambakut peruan. Zbuloni se si rritet, çfarë përdorimesh ka dhe shumë më tepër.

kujdesi i lulekuqes së kuqe

Si të rriten lulëkuqet e kuqe?

Ne ju tregojmë të gjitha karakteristikat dhe mënyrën e rritjes së lulekuqes së kuqe në mënyrë që të mësoni ta keni në kopshtin tuaj.

Vanda coerulea është një lloj orkide epifite

Orkide blu (Vanda coerulea)

Dëshironi të dini më shumë për Vanda Coerulea? Këtu shpjegojmë se çfarë është dhe çfarë kujdesi kërkon.

lule zamioculca

Si është lulëzimi i zamioculca?

Dëshironi të dini më shumë rreth lulëzimit të zamioculca dhe çfarë kujdesi ka nevojë kjo bimë? Hyni këtu dhe ne do t'ju tregojmë gjithçka.

Iris lutescens është një llambë

Zambak i egër (Iris lutescens)

Njihuni me Iris lutescens, i quajtur në popull zambak i egër, një specie e bimës mesdhetare që lulëzon në pranverë. Hyn.

Geranium Pansy është i lehtë për t'u kujdesur

Geranium pansy: kujdes

Zbuloni këtu se cilat janë kujdesi i barbarozës, një bimë me lule të bukura që do të ndriçojë kopshtin dhe ballkonin tuaj.

lule tuberoze begonia

Begonia tuberoze

Ne ju tregojmë në detaje gjithçka që duhet të dini për Begoninë tuberoze dhe karakteristikat e saj. Mësoni më shumë rreth tij këtu.

lule për të dekoruar

Çfarë është dizajni i luleve?

Dëshironi të mësoni se çfarë është dizajni me lule dhe çfarë llojesh ekzistojnë? Këtu ju tregojmë gjithçka në detaje që të mund ta mësoni.

Angeloia angustifolia është një bimë që lulëzon në pranverë

Angelonia (Angelonia angustifolia)

Dëshironi të keni një barishte shumëvjeçare që prodhon lule të bukura në kopshtin tuaj ose në ballkon? Hyni dhe zbuloni angustifolia Angelonia.

Lulet që hapen gjatë natës janë jetëshkurtër.

10 lule që hapen natën

Edhe pse shumica e luleve hapen në agim, ka edhe bimë të tjera që lulëzojnë gjatë natës. Identifikohu për të parë zgjedhjen tonë.

Dahlias janë bimë bulboze

Si të mbillni dahlias

Dëshironi të dini se si të mbillni dahlias? Këtu shpjegojmë se kur duhet ta kryeni këtë detyrë dhe si ta bëni atë hap pas hapi.

Snapdragon është një bimë jetëshkurtër

Pse po vdes lulja ime snapdragon?

A është tharë snapdragon-i juaj? Nëse doni të shmangni humbjen e tij, hyni këtu dhe ne do t'ju tregojmë pse është kështu dhe çfarë mund të bëni për ta rikuperuar atë.

Pjesët e një luledielli janë rrënjët, gjethet, kërcelli dhe koka.

pjesë të një luledielli

Jeni kurioz për pjesët e një luledielli? Këtu i komentojmë dhe flasim për karakteristikat e tyre kryesore.

Për të tharë një luledielli duhet të prisni derisa të piqet

Si të thani një luledielli

Dëshironi të dini se si të thani një luledielli? Metoda varet nga përdorimi që duam t'i japim. Këtu e shpjegojmë hap pas hapi.

Tregu i luleve në Amsterdam shet pemët e Krishtlindjeve në dhjetor

Tregu i luleve në Amsterdam

Dëshironi të dini më shumë për tregun e luleve në Amsterdam? Këtu ju tregojmë se si quhet dhe kur mund ta vizitoni.

Begonia mund të jetë diell ose hije

A janë begonia diell apo hije?

Dëshironi të dini nëse begonia është diell apo hije? A keni dyshime se ku t'i vendosni ato? Pastaj hyni dhe ne do t'i zgjidhim ato për ju.